Aplikace Sweatcoin nejlepší krokoměr do mobilu

Každý asi někdy u někoho viděl nebo přímo má nainstalovanou ve smartphonu nějakou tu aplikaci na měření kroků. Takových to aplikací, které vám přepočítají kroky na kilometry, ale i například spočítají počet spálených kalorií je nespočet. 

Aplikace Sweatcoin je však z tohoto pohledu ojedinělá. Co se týká možností využití, naprosto přelomová. Tato aplikace vám také změří denní počet nachozených kroků, ale za nachozené kroky vás odměnuje v podobě sweatcoinu.

V překladu se jedná o potcoin. Tedy chůze, pohyb a pot. Za 1000 kroků získáte jeden sweatcoin. Vzhledem k tomu, že má tato aplikace slušně našlápnuto, doporučujeme stáhnout tuto aplikaci co nejdříve.

Aktuálně je to celosvětově nejstahovanější aplikací v oblasti zdraví a fitness. Byla by škoda, když víte, že třeba v práci ujdete nespočet kroků nebo běžné nachodíte x tisíc kroků a teď za to můžete být ještě odměněny. Proč toho nevyužít a získávat tak různé odměny.

Zasvěcení jedinci do krypta mohou nabýt dojmu, že sweatcoin je kryptoměna. Podle názvu by se dalo takto soudit. Pravdou však je, že zakladatelé tohoto projektu chtěli od samého začátku postavit swetcoin jako krypto projekt.

To bylo v letech v letech 2013 – 2014. Celé krypto bylo v té době jedna velká bublina pro pár zasvěcených. Nicméně na konci roku 2022 k tomu opravdu došlo díky aplikaci sweat walllet, což je již plnohodnotná krypto peněženka s kryptoměnou sweat.

Více si o sweat tokenu můžete přečíst pod nadpisem: Jak získat ještě více. Je čistě na vás, zda budete používat jenom aplikaci sweatcoin nebo budete chtít získávat kryptoměnu sweat. Pokud se rozhodnete i pro sweat wallet, musíte mít v telefonu prve aplikaci sweatcoin.

Je to trošku složitější, ale obě dvě aplikace fungují na výbornou.

Stáhnout tento krokoměr můžete zde


Krok za krokem = Odměny každý den

Momentálně můžete sweatcoin získat chůzí a během. Časem ale přibyde jízda na kole, posilování nebo cvičení. Naštěstí nemusíte ujít přesně 1000 kroků, aby jste získali přesně jeden potcoin. Aplikace uděluje odměny za každý krok. Ujdete například 100 kroků a tím získáte 0.1 coinu.

Pokud však denně nachodíte přes 1000 kroků, můžete odemknout další tři odměny, což musí zákonitě ujít každý zdravý člověk naprosto bez problému. Tyto tři možnosti odměn jsou rozděleny následovně. Jestliže denně ujdete alespoň 1 krok až 500, odemknete první odměnu.

Nad 500 kroků druhou odměnu. A za 1000 kroků získáte poslední třetí odměnu, které si může každý den vybrat. Claimování denních odměn probíhá tak, že se přehraje nějaká reklama. Po přehrání dané reklamy se vrátíte do aplikace a jsou vám náhodně přidány odměny.

Ty se mohou pohybovat od 0,1 po 100, jelikož nikdy nevíte, jak vás aplikace odmění. Průměrně však denně získáte 1.4 až 2.5, což není také špatné. Někdy se zadaří i více. Občas se stane, že daná reklama se nechce načíst.

Proto je nejlepší aplikaci zavřít, popřípadě vypnout a znovu zapnout váš smartphone a vybrat si vaše denní odměny znovu. Další možnost, jak získat více odměn denně, je využít takzvaný Daily 2× Boost, jenž najdete přímo v aplikaci.

Po aktivaci máte 20 minut na to, aby jste ušli, co nejdelší vzdálenost. Takto dostanete dvojnásobné odměny z tohoto časového intervalu. Dobré je sledovat sociální sítě, například Twitter tohoto projektu, kde čas od času probíhá sweat walkathon.

Do něj se můžete přihlásit přes daný google formulář, který najdete povětšinou na twitteru. Walkathon trvá 24 hodin. Za tuto fobu musíte nachodit co nejvíce kroků, aby jste se dostali do 100 nejlepších chodců z celého světa. Odměny jsou pak rozděleny takto. Prvních 10 nejlepších dostane znásobení kroků ×5. 

Například poslední vítěz Kenjung ušel či uběhl 130 841 kroků, kdy tak získal 130.8 potcoinu. Tato hodnota mu byla ještě znásobena pěti. Výsledek je tedy přibližně 654 potcoinů. U dalších 11 až 50 nejlepších se získané odměny násobí 3×.sweat walkathon

No a mezi 51 až 100 se odměny násobí 2 krát. Pro někoho, kdo běžně dokáže ujít denně přes 30 a více kilometrů, je to výzva jako vyšitá.

Pro ještě větší zisk sweatcoinů a odměn nainstalujte tuto aplikaci všem členům rodiny. Vzhledem k tomu, že se dají  Sweatcoiny mezi sebou přeposílat, máte tak ideální příležitost nakumulovat slušné množství.

Další možnost, jak získat další Sweatoiny, je zúčastnit se měsíční challenge (výzvy). O co jde? Cílem této výzvy je každý měsíc ujít 250 000 tisíc kroků, což už není málo.

Je jedno, jak těchto 250 tisíc kroků po dobu jednoho měsíce ujdete. Výzva začíná vždy na začátku měsíce a končí na jeho konci.

V aplikaci vidíte probíhající výzvu a jaká bude příští měsíc. V každé výzvě můžete vyhrát něco jiného. Pravděpodobnost výhry k počtu účastníku z celého světa je sice minimální, ale to už je vedlejší.

Ale nezoufejte. Každý zúčastnění, který ujde těch 250 tisíc kroků, tak získá 25 sweatcoinu. Ty jsou povětšinou připsané do jednoho dne po skončení oné výzvy.

Není to moc, ale je potřeba vzít fakt, že již během výzvy získáte slušné množství sweatcoinů. Pokud to chcete zkusit, stačí se přes tlačítko join challenge přihlásit.

Aplikace vám po přihlášení ukazuje kolik zbývá do konce, kolik máte ujitých kroků. Také můžete sledovat vaše přítele, jak jsou na tom v počtu ujitých kroků.

Také existuje možnost zaplatit si premium verzi této aplikace a získávat tak dvojnásobné množství odměn. Měsíčně vychází tato možnost na 79 Kč, při platbě jednou za rok na 389 Kč. Nezávazně si tuto možnost můžete vyzkoušet na týden zdarma.

Vzhledem k odměnám se Premium maximálně vyplatí. To už je ale otázka na každého zvlášť. Určitě si aplikaci stáhněte a za pár měsíců budete přesně vědět, zda pro vás Premium je?


Získané sweatcoiny, jak je využít?

Prozatím můžete získat různé zboží nebo služby, jenž aplikace neustále nabízí. Například za 5 sweatcoinu bylo možné nedávno získat tři měsíční členství u streamovací služby Tidal zcela zdarma, v nejlepší kvalitě zvuku.

Nabídek zatím moc není, ale to se do budoucna jistě změní. Ty lepší mohou však získat pouze uživatelé premium verze. Nabídky se budou neustále rozšiřovat, jelikož aplikace nedávno dosáhla historického milníku, a to 100 milionů stažení.

Vaše sweatcoiny můžete také darovat na dobročinné akce. Nebo se účastnit aukcí, kde je již parádní zboží, ale chce to mít minimálně 30 000 tisíc sweatcoinů a také nějaké štěstí, abyste danou aukci vyhráli. Škoda je zatím ta, že nabízené zboží je možné objednávat pouze ze zahraničních e-shopů.

Do budoucna lze jistě počítat s tím, že budete určitě v aplikaci vybírat zboží přímo z Českých obchodu, jelikož aplikaci je možné používat již více jak 170 zemí. Pro ukázku jen za 1. čtvrtletí tohoto roku, bylo vyměněno či byly využity služby za 70 milionů dolarů, a to není zrovna málo.

získáné odměny


Instalace a ověření účtu

Po standardní instalaci je třeba ověřit váš email a telefonní číslo. S vašim emailem nebo číslem budete mít účet spárován. Na email vám také bude chodit týdenní analytika, kde zjistíte kolik ujitých kroků máte za týden, nárůst či pokles oproti minulému týdnu, kolik sweatcoinů jste získali chůzí nebo za odměny, a tak dále.  

Aplikaci Sweatcoin stáhnete zde


Jak získat ještě více?

Sweat běží na protokolu Near, jenž dokázal za velmi krátký čas vybudovat přívětivý a ověřený blockchain. To znamená, že jde o vysoce škálovatelnou a nízkonákladovou platformu pro vývojáře, která navíc umožňuje vytvářet decentralizované aplikace.

Near obsahuje také širokou škálu nástrojů od průzkumníků přes nástroje CLI až po aplikace peněženky až po komponenty interoperability. To vše pomáhá vývojářům mnohem snadněji budovat a ekosystém rychleji škálovat. Near je momentálně v oblíbenosti na coingecko okolo 30 místa.

Sweat je zatím v začátcích, nicméně nyní můžete svůj sweat zastejkovat (vsadit), tak jak je to u kryptoměn, jenž využívají Proof of Stake a získat tak atraktivní procenta návratnosti.

Brzy budete moci ve sweat wallet i ( swapovat) za jiné kryptoměny nebo třeba poskytovat likviditu. Všichni hodleři budou za hromadění a držení tohoto tokenu také po právu odměněni. Stačí sledovat vaši peněženku sweat wallet, kde můžete vyhrát zajímavé ceny.


Otázky a odpovědi


Musím mít v telefonu internet?

Ne. Aplikace při chození funguje i bez dat. Jednou za den stačí, když se připojíte na vaši domácí wi-fi, kde si vyberete odměny.

Jak mít nastavený telefon, aby aplikace správně fungovala?

Určitě nemějte telefon v úsporném režimu. Povolte aplikaci, aby byla pořád spuštěna na pozadí. Ujistěte se, že jste z telefonu odstranili všechny další aplikace pro sledování kroků, které nepoužíváte (zejména ty vestavěné ve vašem zařízení, o kterých možná nevíte)

Kde najdu historii ujitých kroků?

Stačí jenom na hlavní straně aplikace kliknout na ikonku domečku a následně uprostřed obrazovky na Insights.

Kolik lze denně získat sweatcoinu?

Ti nejlepší denně získávají i 100 sweatcoinu. Chce to jenom chodit či běhat a mít premium verzi.

Mohu vyplatit své sweatcoiny na Paypal nebo bankovní účet?

V tuto chvíli není možné vyplácet potcoiny přes Paypal nebo bankovním převodem.

Mohu posílat či přijímat potcoiny přátelům nebo jiným uživatelům?

Každý registrovaný uživatel může posílat a přijímat potcoiny. Chcete-li převést potcoiny, přejděte do své Peněženky a vyberte „Převést“ a vyplňte uživatelské jméno osoby. 

Vždy třikrát zkontrolujte, zda máte správné uživatelské jméno osoby, které se pokoušíte poslat zprávu, protože transakce nelze vrátit zpět!

Jak dlouho trvá převod sweatcoinu?

Pouhých pár vteřin. Je to opravdu rychlovka

—-

Mohu Sweatcoin používat na zařízeních jako Fitbit, Apple Watch, Garmin nebo Android Wear?

V současné době Sweatcoin sleduje vaše kroky pouze na iPhone, chytrých telefonech s Androidem a Apple Watc.

—-

Počítají se sweatcoiny v místnostech?

Ano, ale je k tomu použít zařízení Android nebo iPhone (7 nebo novější).

Vyprší mi platnost potcoinů v aplikaci?

Ne. Ty, co jste již získaly vám nikdo nevezme.

Co když aplikaci odinstaluji a poté ji znovu nainstaluji? Přijdu o své sweatcoiny?

Pokud aplikaci odinstalujete (ale nezahájíte žádost o smazání účtu prostřednictvím aplikace), budete ji moci později znovu nainstalovat a získat přístup ke svému starému účtu.

Pokud použijete stejnou e-mailovou adresu i telefonní číslo, které jste použili při počáteční registraci, bude po opětovném přihlášení vše stejné!

Jaký je rozdíl mezi Free a Premium verzí?

Ve verzi free dostáváte sweatcoiny do 10 000 kroků denně. Premium odměňuje až do 100 000 kroků denně.

Send this to a friend