Nový pohon Yamaha PWseries S2, který se bude vyrábět ve Francii

Japonská Yamaha posiluje své místo na trhu elektrokol pro rok 2023 uvedením nové pohonné jednotky PWseries S2. Ta nabízí řadu nových a vylepšených funkcí pro kategorii sportovních a trailových kol.

Pozoruhodné je, že výroba nového lehkého a výkonnějšího motoru bude přesunuta z Japonska do Francie, aby se snížila spotřeba nákladných a nespolehlivých logistických operací.

V rámci urychleného cíle společnosti Yamaha, kterým je dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050, budou pohonné jednotky Yamaha vyráběny v závodě MBK Industrie, který je ve stoprocentním vlastnictví společnosti a sídlí ve Francii.

Továrna v St Quentin v současné době vyrábí více než 80 000 motocyklů, skútrů a rekreačních vozidel Yamaha ročně. Začátkem letošního roku francouzská vláda oznámila, že zahájí řadu iniciativ, jejichž cílem je vrátit do země cyklistický průmysl.

Kromě toho, že přesun výroby pohonných jednotek řady PW z Japonska do západní Evropy snižuje také potřebu nákladných a v poslední době nespolehlivých logistických operací a nabízí výrobcům jízdních kol mnoho dalších výhod.

Podstatné je zkrácení dodacích lhůt, větší flexibilitu dodávek, eliminaci vnějších otřesů v dodavatelském řetězci: například přetížení z přístavů, optimalizaci balení pro vnitrozemskou logistiku v EU a snížení množství odpadu, uvedla společnost Yamaha v tomto novém prohlášení.


Základní informace

Tato pohonná jednotka PWseries S2  byla vyvinutá s filozofií „méně je více“. Je samozřejmě lehčí a výkonnější než PWseries ST, která byla uvedena na trh již v roce 2018. Nová pohonná jednotka PWseries S2, navržená tak, aby „uspokojila potřeby evropských výrobců elektrokol.

Je víceúčelová, od dojíždění do práce a běžného každodenního používání až po pěší turistiku v přírodě, víkendové výlety a jízdu po horských stezkách.

Menší rozměry nové jednotky nabízejí výrobcům elektrokol ještě větší volnost při výrobě nové generace rámů s vlastnostmi, jako je zvýšená světlá výška pro lepší výkon v technickém terénu.

gallery_pw-s2_pict_007

O 20 % kompaktnější uspořádání PWseries S2 také umožňuje výrobcům kol vyvíjet idealizované konstrukce rámů s kratšími řetězovými vzpěrami, které mohou potenciálně zvýšit celkovou tuhost a zajistit lepší ovladatelnost a vyšší trakci zadního kola.

PWseries S2 má o 22,8 mm kratší spodní uchycení než řada PWseries ST, což umožňuje lepší efektivitu a cit pro šlapání, které spolu s režimem automatické podpory zajišťují snadnou a příjemnou jízdu.

Nové rozhraní osy spodního uchycení PWseries S2 ISIS přináší zvýšenou tuhost, díky čemuž tato nová pohonná jednotka střední třídy ideálně vyhovuje potřebám jezdců z e-MTB. 

Jednotka PWseries S2 má maximální točivý moment 75 Nm, což je o více než 7 % výkonnější než starý typ motoru PWseries ST. Samotná hmotnost byla snížena na 2,85 kg, což je o 16 % méně než u předchozího verze.

Yamaha tvrdí, že díky tomu dosahuje nová PWseries S2 jednoho z nejvyšších poměrů točivého momentu k hmotnosti v segmentu velkoobjemových víceúčelových motorů. 

Tuto jednotku doplňuje nový displej B, které bylo navržen tak, aby poskytoval přístupné informace spolu se snadnou obsluhou. Tento jednoduchý, odolný a spolehlivý systém je určen pro trh rekreačních jezdců, kteří oceňují funkci „ready to go“, jenž vyžaduje minimální nastavení.

Třípalcový měřič LCD zobrazuje velkoformátové informace v angličtině, němčině, francouzštině, holandštině, italštině a španělštině, jeho umístění uprostřed poskytuje čistý a nepřeplněný prostor na řídítkách.

Send this to a friend