Bontrager Flatline super mtb boty na trail pro platformové pedály

Trailové boty Bontrager Flatline sice nejsou žádnou horkou novinkou na trhu, přesto si za pár let našli mnoho spokojených zákazníků po celém světě, což již o něčem vypovídá.

Ačkoliv jsou primárně zamýšlené právě pro trailové nadšence, mají šanci zaujmout nejenom bikové nadšence. Na první pohled vypadají tyto mtb tretry jako skejtová obuv, ale do celkového designu je zakomponována spousta cyklistických technologií.

Důvod proč si tuto boty oblíbilo hodně trailistů, je především kvůli těmto faktorům: Jednak je to vysoká kvalita zpracování, široká škála velikostí (5 až 13,5) dámské i pánské provedení, ale především skvělá přilnavost při jízdě, která je nejvíce klíčová.

Abyste si právě jízdu na platformových pedálech opravdu užili, kromě dobrých pedálů potřebujete také kvalitní cyklistickou obuv, a tou Bontrager Flatline určitě jsou.

Problém u většiny MTB bot pro platformové pedály je, že májí velmi plastickou a málo přilnavou podrážku. Za to Bontrager používá nejpevnější gumu MegaGrip od italské značky, která udrží chodidla na pedálech při rychlé jízdě po kamenech a kořenech zcela na jedničku.

podrážka vibram

Najít nejlepší cenu bot Bontrager Flatline

Sice ze začátku může tato trail bota jevit na chodidle jako málo poddajná, časem se ale plně přizpůsobí vaší noze. Svršek je klasicky ze syntetické kůže. Jazyk je příjemně polstrovaný a uvnitř boty nejsou žádné oděrné švy.

Na mezipodešev, jež má na starost tlumení vibrací, navazuje odolná svrchní část tretry rovněž vyrobená ze syntetické kůže. Komfort zajišťují vnitřní stélky Ortholite s anatomickým tvarováním.

Vnější podešev využívá přilnavou outdoorovou gumu Vibram s blokovaným středovým běhounem. Tyto faktory pomáhají stabilizovat chodidla, jenž celkově obepnou patu, špičku i nárt.

Celkově tak tyto boty poskytují vynikající odezvu z pedálu, na kterou můžete rychle reagovat. Boty můžete bez problému použít i při chůzi či běhu. Bontrager nabízí tyto tretry jak v pánském, tak i v dámském provedení.

Hmotnost je pouhých 780 gramů. Malou výtkou mohou být příliš dlouhé tkaničky. Naštěstí se dají zasunout pod připravenou gumičku tak, aby při jízdě nepřekážely. Nebo si je můžete zkrátit podle své libosti či je nahradit jinou barvou podle vaší libosti. 

 

Najít nejlepší cenu bot Bontrager Flatline


O značce Bontrager:

Americká společnost Bontrager nečiní při vývoji inovativních komponent, promyšleného příslušenství a univerzálního oblečení žádné kompromisy, jenž má vždy na zřeteli jezdce.

Její zakladatel Keith Bontrager, začínal v Kalifornii s výrobou ocelových rámů, ale později se začal zaměřovat především na doplňky a komponenty kol.

V katalogu naleznete kromě cyklistických komponentů také stále širší nabídku oblečení a obuvi, zdokonalené komponenty, které zkvalitní vaši jízdu.

mtb boty na trail

Mrknout na další podobné boty a jejich ceny

Send this to a friend