Thule Easyfold XT excelentní švédské nosiče kol na tažné zařízení

Otázku přepravy kol či elektrokol řeší každý nadšenec, který se přesunuje autem do zajímavých lokalit, na chatu či chalupu nebo na dovolenou. A když posádka vozu čítá více pasažérů, je jasné, že běžná kola či e-biky musí na střechu nebo na nosič za auto na kouli či na zadní dveře.


Proč si pořídit nosič kol na tažné zařízení:

Máte nainstalované tažné zařízení

Chcete převážet více kol

Potřebujete je snadno nakládat a vykládat

Potřebujete převážet kola s odlišnými typy rámů

Požadujete vyšší bezpečnost při přepravě kol


Skutečnou formulí 1 v tomto segmentu je švédská společnost Thule. Nosiče kol značky Thule Easyfold XT namontované na tažné zařízení jsou nejběžnějším typem nosičů kol a představují skvělou volbu, pokud již máte na vozidle namontované tažné zařízení nebo se je chystáte namontovat.

Na těchto nosičích je možné převážet 1 až 4 kola, umožňují snadnou montáž a omezují potřebu zvedání těžkých předmětů do velké výšky. Vzpírat elektrokola na střechu je sice kvalitní posilovna, nicméně ne pro každého. Švédská značka Thule má ve své nabídce deset nosičů na kouli a z nich je šest předurčeno přímo pro přepravu e-biků.

Tím nejvychytanějším je model EasyFold XT. Například verze Thule Easyfold XT3 dokáže přepravit klidně 3 těžká elektrokola. Celý systém Easyfold XT je navržen tak, aby se minimalizovalo úložný prostor ve vaší garáži.

Thule Easyfold využívá design „skládacího křídla“, který umožňuje diskrétní uložení, ale poté jej lze rozložit na tažné zařízení pro automobily nebo obytné vozy. Pokud máte obavy, jestli dokážete tento jednoduchý systém na namontovat, tak můžete vážně v klidu.

Thule EasyFold XT3
Najít nejlepší cenu a hodnocení pro nosiče Thule

Inženýři od Thule totiž vymysleli naprosto jednoduchý systém, který zvládne namontovat na auto opravdu každý. Stačí pouze vytáhnout nosič z krabice a nasadit je na tažné zařízení. Překlopením páky nad koulí poté zajistíme celý systém. Pak pouze nosič roztáhneme, připojíme zásuvku pro světla a je hotovo.

Kompletní nosič připravíte bez použití jakéhokoliv nářadí. Nosič Thule EasyFold XT dokáže převážet jakákoliv kola, a to včetně e-biků s tlustými pneumatikami kategorie plus. Kola jednoduše dáte na nosič a pomocí odnímatelného držáku uchytíte za rám.

Tato uchycovací ramena jsou vybavena uzamykatelnými růžicemi s omezovačem momentu utažení Thule AcuTight, který cvakne, jakmile je kolo optimálně upevněno. Stále však platí, že není dobré spoléhat se na zámky nosiče a nechávat kola na nosiči dlouhodobě bez dohledu.

Nesmíte také zapomenout zajistit kola proti vyskočení pomocí nastavitelných přezek s extra dlouhými popruhy. Pokud máte dodávku nebo MPV s rovnými a svislými zadními dveřmi, u prvního kola povolit představec a řídítka otočit o 90 stupňů.

To proto, aby se zamezilo klepání řídítek do zadního skla a jeho možném poškození. Pokud se potřebujete dostat do zavazadlového prostoru, oceníte i možnost sklopení stojanu pomocí praktického nožního pedálu.

Tím se uvolní vstup do zavazadlového prostoru pro kontrolu nákladu nebo vyložení zavazadel. U dodávky to bohužel nefunguje, protože zadní dveře jsou příliš rozměrné na to, aby jim stačil prostor uvolněný vyklopením stojanu dozadu.

Nosič je opatřen i světly a úchytem na registrační značku. Tu dle nových pravidel nesmíte mít podomácku vyrobenou, ale musíte o ni požádat na příslušném úřadu (přijde na 600 Kč a počítejte s dodáním do 14 dnů).

Největší vychytávkou tohoto nosiče jsou pojezdová kolečka, takže po sundání z koule s ním snadno přejedete, kam potřebujete. V nabídce je i menší‘ model EasyFold XT 2 pro dvě kola nebo elektrokola. K nosiči lze zakoupit i speciální vak, v němž ho lze skladovat.

Celý nosič váží pouhých 23 kg a má rozměry 123 x 83 x 86 cm v rozloženém stavu, ale pokud ho složíte, měří jenom 31 x 83 x 86 cm.

Produkt roku Thule VeloCompact 3

Najít nejlepší cenu a hodnocení pro nosiče Thule


O společnosti Thule:

Thule je švédská společnost, jenž přináší na trh produkty šetrné k životnímu prostředí, vysoce kvalitní, bezpečné a snadno použitelné, ale také zároveň spolehlivé s návazností na dlouhou historii inovativního skandinávského designu. Vše začalo již před 79 lety v roce 1942, kdy byla tato firma založená. Od představení prvního nosiče lyží se však nabídka produktů Thule výrazně rozrostla.

Namátkově do produktového portfolia firmy spadají odolné brašny a batohy, pouzdra a kryty na elektroniku, cestovní zavazadla, sněhové řetězy, upevňovací sitě a neposledně nosiče kol. Nezáleží na tom, kam cestujete a jaký druh fyzické aktivity provozujete. Nabídka je velmi široká a Thule má řešení pro každou činnost.

Jenom je škoda, že ne všechny produkty se dají u nás koupit. Například tyto střešní nosiče pro rybářské pruty, což by ocenil nejeden rybář, který se zaměřuje na přívlač. Tyto nosiče jsou ideálním řešením pro jednodílné přívlačové pruty či pro nadšené rybáře do muškařiny.střešní nosič pro rybářské pruty na přívlač a muškaření


Zásadní události společnosti Thule: 

1962: Představen nosič lyží Thule – první produkt Thule pro nošení vašeho sportovního vybavení

1964: Představen střešní koš Thule – skutečnou inovaci s flexibilním upevňovacím řešením pro snadnější montáž  

1977: První Thule Ski Box TB-11 je uveden na trh. Ambasadorem značky se stává světoznámý alpský lyžař Ingemar Stenmark

1983: Uvedení nosičů surfových prken a světoznámý surfař Robby Naish se stává ambasadorem značky

1992: Uvedení prvního nosiče kol na tažné zařízení

2001: Rok, kdy můžete přepravovat své kajaky na nosiči kajaků Thule Hull-a-Port

2005: Představen nosič kol a markýzy pro výrobky RV

2010: Představen Thule Crossover   

2011:  Jako aktivní rodina nyní můžete s dětmi žít aktivní život multifunkčním přívěsu

2014 : Představeny běžecké kočárky a dětské sedačky na kolo

2015: Technické batohy na turistiku a trekking

2018: Střešní stan na auto.střešní stan na auto

Send this to a friend