Elektrokolo BH Atom-X LYNX

Švýcarská jednička ve výrobě jízdních kol ( značka BH ), představila pár měsíců zpátky svá nová elektrokola. Mezi tyto novinky nepochybně patří i nové modely Atom X-Lynx. Tvar Atom X-Lynx je inspirován předchozími verzemi  Fullys a Hardtails. X-Lynx přichází na trh v sedmi různých verzích, které v sobě kombinují sportovní výkon a nejpokročilejší technologie ze světa elektrokol.

Jelikož značka BH vyrábí elektrokola už nějaký čas, tak byl pro tento model stanoven jasný cíl. A to vyrobit nejlepší elektrické kolo na trhu, se snadnou ovladatelností u MTB kol, s nejlépe integrovanou pohonnou jednotkou a jedinečnou anatomii samotného kola.

zadní stavba kola

Mrknout na cenu elektrokola BH Atom Lynx

V novém bajku Atom X-Lynx je každý detail speciálně navržen tak, aby nabídl výjimečný zážitek z jízdy s maximálním zážitkem na tomto kole. Modely s dvojitým odpružením využívají slavný systém Split Pivot, který kombinuje odpružení a ovládání z kopce i do strmých kopců. Tento účinný systém zavěšení nezaručuje pouze kvalitní sjezdy, ale také pomáhá ušetřit každou kapičku energie v baterii.

Výkon baterie a umístění v rámu

Další velkou předností u tohoto elektrokola je přední baterie s velkou kapacitou. Zvolená konstrukce rámu, kdy se postupně na sebe navařují velmi tenké hliníkové trubky, tak vytvořila prostor s takzvanou diagonální trubkou pro umístění baterie.

Tento způsob tak umožnil vytvořit různé velikosti rámu (S, M a L) a perfektně se přizpůsobit každému uživateli. Kapacita baterie je také velmi pozoruhodná. Obsahuje  21700 článků, což ji umožnilo dostat se na kapacitu 720 Wh s maximálním dojezdem až 150 km. Vše je samozřejmě ovlivněno zvoleným terénem i vaší váhou. Zde si můžete zjistit přibližnou vzdálenost dojezdů.

Baterie je postavena na článcích od společnosti Tesla. Nejen že se dočkáte velmi dlouhé životnosti těchto článků Tesla, ale zároveň extrémně dlouhých dojezdů.  Momentálně se tak jedná o nejvyšší udávanou kapacitu v horských elektrokolech na trhu.

Motor Brose Drive S: větší točivý moment, vyšší výkon

Díky speciálnímu umístění motoru, byly pouzdra zkráceny na 460 mm, pro agilní a dynamické chování v nejvíce technických oblastech. Stejný výsledek je dosažen také díky podpoře zadní nápravy 148 × 12 a nízkému těžišti. Motor Brose Drive S nabízí 15% zvýšení kroutícího momentu oproti předchozí verzi a poskytuje maximální výkon při vysokých otáčkách motoru (60/90 ot / min).

Najít obchod s nejlepší cenou

Díku tomu máte pocit, že jezdíte na klasickém jízdním kole. Perfektní chod a tichý provoz, jsou dvěma zásadními faktory tohoto motoru. Kromě toho motor výborně odvádí teplo a také je výborně navržený proti nárazům. Princip chlazení funguje jednoduše pomocí hliníkového pláště. Během jízdy přivádí čerstvý vzduch do pláště a zamezuje přehřívání jednotky. To vše se projeví na životnosti motoru.

Barevný displej LCD „Head Up“

Nový Atom X-Lynx je vybaven novým barevným LCD displejem o šířce 2,2“ palce (6 cm), s 256 MB kapacitou a procesorem Cortex A7, který pracuje na operačním systém Linux. Kromě všech nejobvyklejších funkcí displejů na trhu, můžete všechny data zjistit přes aplikaci BH na vašem chytrém telefonu.

Displej je integrován do bytového fondu a jeho pozice je navržen tak, aby měl uživatel rychlý pohled k potřebným informacím na obrazovce, aniž by ztratil přehled o dění okolo něj. Tato volba byla provedena na základě úhlu směru a přijaté polohy řízení. Dálkové ovládání, ergonomicky umístěné na řídítkách, obsahuje LED indikátory a konfigurovatelné režimy vibrací.

Atom X-Lynx nabízí 4 různé režimy asistence, které lze ovládat pomocí ovládacích prvků z řídítek. Kromě toho může uživatel pomocí aplikace BH Premium nakonfigurovat procentní podíl jednotlivých režimů podle potřeby. Konstrukce motoru Brose Drive S, umožňuje použití tradičního dvojitého přenosu nebo interní převodovky, kdy v režimu 0% asistence nenabízí žádný odpor.

možnosti asistence elektrojednotky

Chytrý náramek

Aby toho nebylo ještě málo, dostanete k tomuto elektrokolu ještě náramek, s kterým můžete odemknout samotné kolo, kdy si tak z přístupní všechny funkce a také odemknout kryt baterie. Samotný kryt chrání baterii před nečistotami a poškozením. Tu tak můžete nabíjet i samostatně. Zkrátka při koupi BH Atom X-Lynx, nemůžete šlápnout vedle.


Technické parametry:

Kapacita a typ baterie:                 720Wh, integrovaná v rámu

Typ a materiál rámu:                   Celoodpružený hliníkový rám

Typ pohonu:                                  Brose Drive S 250W

Ovládání:                                       Barevný display a chytrý náramek

Řazení a přehazovačka:              Shimano SLX a XT 11sp

Typ a značka brzd:                       Shimano SLX 200/180mm

Přední vidlice:                               FOX 34 FLOAT Rhythm 120mm 15QR

Pláště Schwalbe:                           Nobby Nic 27,5PLUSx2,8 TR

Sedlo a sedlovka:                          Selle Royal Verve, Kind Shock ETEN-I


Napsat komentář

Send this to a friend