Jak poslat jízdní kolo a vybrat nejlevnější doručení

Nejspíše každý alespoň jednou v životě poslal balík přes Českou poštu. čímž jste zjistily, jak takové podání balíku na vaší poště probíhá. V případě zaslání většího balíku, například jízdního kola vzniká hned několik problémů. Například budete muset na poštu vyrazit určitě ve dvou.

Takovýto balík o přibližných rozměrech 160 cm × 100 cm × 20 cm vám na mnoha přepážkách ani nevezmou. Pokud ano, tak budete muset počkat, než dojde k jeho přesunutí na velkou váhu. Nemluvě o tom, že kvůli vám bude spousta lidí čekat, než se vše vyřídí, což samozřejmě není vaše vina, ale v očích čekajících samozřejmě bude. 

Chcete-li si ušetřit vaše nervy, nějaké ty pohonné hmoty, ale také váš drahocenný čas, raději vyzkoušejte poslat vaše jízdní kolo přes službu zaslat.cz. Ta největší výhoda této služby spočívá hlavně v tom, že s balíkem nikam nemusíte. Prostě a jednoduše si balík nachystáte a objednáte si odvoz balíku kamkoliv se vám to bude hodit. 

Můžete si určit zdali to bude na vaši adresu bydliště nebo třeba do práce. Také si můžete vybrat i dané datum podle toho, jak se vám to bude hodit. Vše si můžete nezávazně vyzkoušet na hlavní straně webu zaslat.cz, kde rychle zjistíte na kolik vás vyjde přeprava. Samozřejmě je třeba znát rozměry i váhu balíku, včetně doručovací adresy.

Systém zaslat má vyplňování adres plně napojený na veškeré adresy v Česku i Slovensku. Povětšinou stačí jen vložit ulici a systém jíž sám doplní zbývající část adresy. Vše je opravdu velice rychlé. Následně stačí odkliknout zelené tlačítko vybrat přepravce, kde vám systém nabídne možné dopravce.

V tomto kroku zjistíte, kdy bude balík vyzvednutý, ale také přibližně datum doručení. Pokud vaše posílané kolo je dražší, než pojištění vybraného dopravce, můžete se zpětně vrátit do prvního kroku a upravit pojištění. Například přepravce DPD má základní pojištění do částky 50 000 Kč zdarma. 

Pokud je vaše kolo dobře zabalené v kartonové krabici nemusíte se o nic starat. V případě zmíněné služby DPD taktéž nemusíte řešit psaní adresy na balík, jelikož štítek s adresou doveze řidič a následně ji na váš balík nalepí. V případě přepravní služby UPS Standard již však musíte adresu vytisknout a na balík ji nalepit.


Na co si dát pozor!

Největší důraz byste měli dát hlavně na důkladné zabalení, aby se kolo během přepravy nepoškodilo. Pokud například vracíte kolo, které vám z nějakého důvodu nesedí, určitě je odešlete nazpátek v původní krabici, a to tak, jak bylo přesně doručeno. Jestliže prodáváte starší kolo, bude třeba sehnat nějakou podobnou krabici. 

Určitě zkuste navštívit nějakou prodejnu kol, kde takových krabic mají vždy dostatek, popřípadě nějaký sklad. Také je třeba zmínit, že balík musí být o pravidelném tvaru. Nepravidelnost nebo přesahující předměty znemožňují strojové zpracování. Určitě při stahování balíku nepoužívejte černou folii, jelikož se pro senzory stává neviditelným a může být odmítnut.

Nedodržení uvedených pravidel může vést k zaúčtování částky 200 Kč za nemanipulovatelnou zásilku a vrácení odesílateli, což určitě nechcete. Po dodržení těchto pravidel se však není čeho obávat a váš balík s kolem bude bez problému doručen na vámi udanou adresu zpravidla již na druhý den. Chcete-li znát další tipy pro to nejlepší zabalení, určitě mrkněte přímo na tuto stránku zaslat.


Poslání na dobírku

V případě zaslání balíku na dobírku je vše také velice jednoduché. Hned v prvním kroku, kde zadáváte adresy a rozměry balíku vyberete možnost vybrat poslat na dobírku, kam zadáte celkovou částku i s dopravou. Ve třetím kroku přidáte bankovní spojení pro zaslání dobírky, tedy číslo účtu s kódem banky.

poslání balíku na dobírku

Určitě vás zajímá za jakou dobu budete mít peníze připsané na váš účet. To je zpravidla do jednoho týdne od doručení balíku. Ještě taková drobnost. V třetím kroku musíte přidat tel. číslo, které je nutné znát. Bez něj vás systém nepustí dále k potvrzení k souhrnu objednávky, kde si vyberete možnost zaplacení.


Možnosti zaplacení

Platbu za přepravu je nutné provést předem. Není tedy možné platit až po vyzvednutí zásilky. Nicméně platebních možností nabízí zaslat.cz hned několik. Můžete zvolit platbu převodem, platební kartou, Go Pay peněženku, Super Cash nebo Paypal. Po úspěšném zaplacení najdete veškeré informace také ve vašem emailu. 

Send this to a friend