Totem Raven ryze ženské elektrokolo vyrobené v Česku

I přes relativně malou velikost naší země, zde máme relativně dost značek vyrábějící jízdní kola. Malým důkazem je určitě domácí značka Totem s výrobou v Dolní Dobrouči na Ústeckoorlicku, kde se elektro(kola) skládají.

V jejím portfoliu najdete z 98% pouze elektrokola. Modelů Totem nenabízí mnoho, což je na druhou stranu vlastně dobře. Zorientovat se totiž v nabídce některých značek je mnohdy dost problém. Důležité u značky Totem hlavně je, že se nebojí inovací a jde s dobou.

Další článek o městských elektrokolech pro dámy, si můžete přečíst zde.


Totem Raven Lady

E-bike Totem Raven je ryze dámské elektrokolo spadající do kategorie krosových kol, jenž jsou na vrcholu popularity a oblíbenosti mezi cyklisty. Jeho pravým teritoriem jsou především pěšiny, polní cesty, cyklostezky a silnice.

Navíc s pláštěmi Kenda Kwest o velikosti 700Cx38, jenž mají malý valivý odpor, si jízdu vyloženě vychutnáváte. Řídítka jsou tak akorát vysoko, aby byl posed pohodlný i pro kratší dámy. Výškově nastavitelný představec umožňuje vylepšit již tak velmi komfortní posed.

Sportovní vzhled umocňuje speciální a velmi řídce vídaná sportovní odpružená vidlice Zoom, jejíž pružící element se nachází pod gumovou manžetou hned pod hlavovou trubkou. Uvnitř pracuje vinutá pružina, která nabízí zhruba třícentimetrový zdvih.

Takto koncipovaná vidlice má výhodu v nižší hmotnosti {necelých 1500 gramů) a také ve vyšší tuhosti, než nabízejí obyčejné odpružené vidlice v této cenové kategorii. To byl chytrý krok, protože běžné odpružené vidlice pro crossová kola trpí jedním velkým negativem, a to velmi vysokou váhou.

Srdcem tohoto e-biku je česko-japonský motor Comp Drive C17, o kterém si můžete přečíst zde. Motor Comp Drive se řadí mezi střední třídu a má vynikající technické parametry i renomé. Dokáže poskytnout maximální točivý moment až 80 Nm.

Comp Drive C17 má velmi tichý chod s minimálním odporem při jízdě ve vypnutém stavu. Baterii zde najdete integrovanou o kapacitě 504 Wh. Řadicí systém využívá tzv. Gearsensor, jenž je také české výroby. Ten se stará o to, aby bylo řazení co nejvíce plynulé a jemné.

Při změně převodu se na zlomek vteřiny odpojí pohon, tah řetězu povolí a významné tak šetříme životnost celého řadícího systému. Na levé straně řídítek najdeme ovládací displej s pěti stupni asistence.

Jedná se o typ označení RM1, jenž ryze funkční, minimalistický a plně dostačuje: zobrazuje aktuální rychlost, ujetou vzdálenost, stav baterie a zvolený režim asistence. Ovladači jednotka obsahuje také Bluetooth. Ovládací displej je schopen poskytnout uživateli elektrokola vždy potřebné informace.

Pokud by vám však tyto informace nestačili, vyvinula Comp Drives  aplikaci, která rozšiřuje funkce ovládacího displeje o zcela nové, a k tomu přidává možnost úpravy nastavení Gear Sensoru GSGI. Tím získáte veškeré informace o pohonu, vlastním výkonu a trase.

Rada pro vás: Jak poznat krosové kolo od trekového?
Krosová elektrokola jsou stejně jako treková, stvořena pro cestování, dlouhé výlety, rodinné výlety a dokonce i několika denní trasy. Trekové elektrokolo využijete spíše na silnicích, cyklostezkách a v lehkém terénu.

Hlavní rozdíl mezi krosovým a trekových elektrokolem spočívá v tom, že treková elektrokola bývají v základní výbavě osazena blatníky, světly a nosičem. Krosové elektrokolo je naladěné ve sportovnějším duchu, kdy je kladen důraz na co nejnižší váhu kola a co nejsvobodnější pohyb přírodou.

Díky spojení klasických předností crossových kol a moderních technologií slibuje každá jízda dokonalý zážitek. Co se týče vzhledu, tak matné provedení nechává vyniknout design profilovaných rámových trubek z alu slitiny, ale i perfektně začištěné svary.

Největší tuhostí disponuje vepředu u hlavové trubky a v oblasti motoru. Nic nebylo ponecháno náhodě ani na zadní stavbě, jejíž zadní vzpěry jsou pro vyšší tuhost esovitě prohnuté. Kabeláž je integrovaná až na vedení zadní kotoučové brzdy, i ta však prochází rámem v oblasti motoru.

Zrovna u hydrauliky a kotoučovek je dobré mít k hadičkám dobrý přístup, a ne je lovit v rámu v případě upgradu či servisu. Rám je vybaven bytelným stojánkem a přípravou na nosič a blatníky, k dispozici jsou závitová očka.

Zadní kotoučová brzda má třmen na vnitřní straně vidlice, což zvyšuje její účinnost. Brzdy jsou dostatečné při běžném turisticko-sportovním zatížení.

dámské elektrokolo totem

Najít nejlepší cenu elektrokola Totem Raven


Shrnutí:

Totem Raven má ve své třídě vynikající pohonnou jednotku, velkokapacitní baterii a kvalitní značkové komponenty na precizním hliníkovém rámu. Dokáže příjemně překvapit svým výkonem, jízdním komfortem, kultivovaností a celkovou kvalitou provedení. Jasnou devízou je unikátní a veskrze atraktivní design.


Specifikace modelu Raven Lady:


Dostupné velikosti: 18“

Pohonná jednotka: Česko-japonský středový elektromotor Comp Drives C17 – hmotnost: 3,8 kg – 5 stupňů asistence

Baterie: 14,5 Ah / 522 Wh, články SAMSUNG

Řadicí jednotka: Gearsensor

Displej: LCD displej Comp RM-1 umístěný na levé straně řídítek

Dojezd: 60 – 120 km v závislosti na zatížení

Rám: Aluminum 6061 hydroformed,

Vidlice: ZOOM 106D

Řazení: Shimano SL-M 4000-R

Řetěz: Sram PC1110

Brzdové páky: Tektro HD-M285, Aluminium

Brzdy: Shimano BL-MT 400 180/160

Pláště: Kenda Kwest 28″

Ráfky: RODI

Řazení: Shimano Alivio

Přehazovačka: Shimano RD-T 4000 SGS

Počet rychlostí: 1×9

Hmotnost: 21,9 kg

anigif de

Mrknout na další modely dámských elektrokol podle cen

Send this to a friend