Levný pohon Clip, který namontujete do 10 minut na jízdní kolo

Vybrat si elektrokolo jako laik není úplně snadné. Pokud tedy nepatříte do skupiny spotřebitelů, kteří nakupují podle obrázku na internetu. Množství značek s elektrokoly se každým rokem rozrůstá a i prodejci samotní mají problém se na tomto elektrickém e-kolotoči neztratit. 

Nebudeme vám ale nic nalhávat, protože hlavní rozdíly mezi elektrokoly jsou dané hlavně pohonem elektrokola od určitého výrobce. Dále to jsou komponenty, které podle osazení daného elektrokola určují jeho cenu, tak jako v případě obyčejných kol.

elektrokolo crussis

Zde můžete mrknout na ceny, typy i recenze elektrokol

Ta se pohybuje u základních modelů od 20 000 Kč až klidně na hodnoty 300 000 Kč i více. Po levnějších elektrokolech pod 20 000 kč se raději vůbec nedívejte. To jsou opravdu vyhozené peníze. Pokud doma máte již nějaké to kolo, tak je zde je možnost přestavby na elektrokolo.

Taková přestavba na elektrokolo může být levnější alternativou ke koupi nového elektrokola. Přestavbu vám zajistí nejeden specializovaný servis, který má v nabídce takovou službu. Vy jenom dovezete kolo a o zbytek se již postarají pracovníci servisu.

Pokud nemáte v okolí bydliště takovou možnost nebo se vám nechce vaše kolo posílat přes půl celou republiky, můžete si takovou sadu objednat z internetu. Samotná montáž není žádná raketová věda. Samozřejmě nějaká ta šikovnost z vaší strany se určitě očekává.

sada na přestavbu

Objednat si sadu pro přestavbu na elektrokolo

Pak je tu ale ještě jedna možnost pro nenáročné cyklisty. Ocení ho především ten, kdo nechce investovat více jak 12000 Kč, ale také všichni, kteří již doma jízdní kolo mají a jsou s nim víceméně spokojeni. Jenom by to chtělo nějaký ten pohon 🙂


CLIP Bike

Co to je a jak funguje? Jak se říká, tak v jednoduchosti je síla. Stačí se podívat na tuto fotku a jistě je všem jasné, jak přesně Clip funguje. Třecí pohon funguje na principu tlaku na přední plášť kola. 

třecí pohon Clip

Když spustíte CLIP, malý váleček přenáší točivý moment přímo na vaši přední pneumatiku a pohání vás vpřed bez nutnosti složitých řetězových kol nebo převodů. Clip je díky své nízké váze a snadné instalaci pravděpodobně nejjednodušším řešením pro motorizaci jakéhokoli kola.

Možná si říkáte, že vás někdy napadlo něco podobného. Po pravdě podobných pohonů tady v minulosti pár bylo. Například Lambertuv pohon s výrazně slavnějším VeloSolexem. I když se nejedná o žádný revoluční nápad, přesto byl tento produkt časopisem Time zařazen do 100 nejlepších vynálezů roku 2020.

Za hliníkovým krytem Clipu se však skrývá nejen motor, ale také malá baterie s kapacitou 144 Wh. Dojezd zůstává výrazně omezen na 15–25 kilometrů, což může být pro někoho naprosto dostačující. Nabití na sto procent by mělo být do 40 minut. Clip je spíše řešením pro krátké cesty do práce, sjetím pro nákup do obchodu.

Pro náročnější cykloturistiku se určitě nehodí. Podle výrobce tato technologie v současné době funguje bezchybně a bez dalšího opotřebení pneumatiky. Teprve když prší, tak Clip nefunguje zcela optimálně. Tento problém by však měl být vyřešen v nové verzi.  Clip váží pouze tři kilogramy. 

Díky malé váze můžete Clip nosit i v batohu a poté nasadit na vaše kolo. Co se týká kompatibility, tak Clip bez problému nasadíte na všechna městská, silniční kola s přední pneumatikou o průměru 26 ” do 28” palců s libovolnou tloušťkou vidlice. K instalaci nepotřebujete žádné nářadí.

Momentálně probíhají předobjednávky na tento produkt v USA. Tam motor přichází na trh s výkonem 450 wattů a stojí 399 amerických dolarů (cca 8860 Kč). Clip slibuje, že bude schopen dodávat motory do léta.

Jakmile pokryje poptávku ve Spojených státech, zaměří se na další státy včetně Evropy. Pokud máte o tento pohon zájem, zde si Clip můžete předobjednat. Bohužel objednávky je možné odeslat jenom po Spojených státech

Jestli nemáte v Usa nějaké známé, budete muset využít například službu Shipito. Zde se stačí zaregistrovat a ihned  získáte několik amerických adres. Na tu si pak objednáváte zboží z libovolných obchodů.

Jakmile máte nakoupeno, balík si necháte spojit do jednoho velkého a ten pak odeslat do České republiky. Ušetříte tak nemalé peníze na poštovném. Samozřejmě si můžete objednat například jenom tento pohon a vzápětí odeslat na adresu do Č.R.

Do výsledné ceny je tedy ještě potřeba připočíst clo a daň. I přes tyto všechny náklady by konečná cena neměla překročit 12 500 Kč. Jestli však bude možné objednat Clip přímo z nějakého státu Evropské unie, mohla by se cena pohybovat okolo 9500 Kč s dopravou. No necháme se překvapit.


 Technické specifikace:

Barva – Černý rám s bočními panely z kartáčovaného hliníku

Hmotnost – 7 lb / 3 kg

Rychlost – 24 km / h

Motor – 450W

Připojení – Bluetooth 

Baterie – 36V, 144Wh

Rozsah dojezdu – 15–25 km |  

Doba nabíjení – 100% dobití za 40 minut

Aplikace iOS – brzy i Android 

Záruka – 1 rok

Kompatibilita – kola s předním kolem 26 ”až 28”.

Cena – 399 $

Send this to a friend