20 Silničních elektrokol od 20 výrobců

Zhruba před rokem zde byl článek na elektrickou silničku od značky Focus, která byla v té době spíše ojedinělým unikátem. Za tuto krátkou dobu, se ale situace na trhu elektrokol naprosto změnila. Jak se běžně říká, tak silniční elektrokola začala přibývat jako houby po dešti.

Nejlehčí elektrické silničky na trhu ⇐ Přečíst článek

Jelikož žádný výrobce nechce zůstat pozadu, tak má silniční elektrokola v nabídce snad každá větší značka. Jejich obliba stále strmě vzrůstá a nic nenaznačuje, že by to v budoucnu mělo být jinak. V seznamu najdete, jak klasická silniční rychlá elektrokola, ale také tří gravel biků, o které začíná být poslední dobou slušný zájem, včetně dvou cestovních e-kol.

Další článek o elektrických gravel kolech, si můžete přečíst zde.


Leader Fox Runner 2019

Leader Fox Runner 2019

Mrknout na cenu elektrokola Leader Fox Runner 2019

Nejlevnější silníční elektrická závodka od české značky Leader Fox. Model Runner je velmi stabilní kolo s lehkým plynulým náběhem výkonu až na hodnotu 60Nm. E-bike je vybaven dvoustranným torzním snímačem, který funguje velmi efektivně. Jednoduše lze říci, že čím více síly jezdec při šlapání vyvine, tím větší přípomoc získá.

I s nízkou cenou se Runner 2019 se může také pochlubit zcela integrovanou rámovou baterií s výkonnými články Fazua o kapacitě 7Ah i hydraulickými kotoučovými brzdami. Runner 2019 je také jako ostatní zde zveřejněna elektrokola vybaveno středovým motorem Fazua. Celková hmotnost baterie motoru je 4,6 kg. Celková váha modelu Runner je 16.8 kg

www.leaderfox.cz/cs/


Stevens E-Getaway

O tom, že je německá značka Stevens velmi silná v elektrokolech, určitě není pochyb. V nabídce mají elektrokola všeh možných druhů, proto byla jenom otázka času, kdy představí první E-gravelbike.

Inženýři ze Stevensu si dali vskutku záležet. Model E-Getaway se opravdu povedl. Karbonový rám dokonale skryl již tolik oblíbený elektro pohon Fazua o 60 Nm, včetně baterie. Rámový set disponuje karbonovou vidlicí pro pohlcování otřesů od terénu,

E-Getaway také využívá novou, cyklokrosovou přehazovačku Shimano GRX s 11-ti převody, univerzální pláště Schwalbe G-One Allround či komponenty Oxygen. Pokud vás zajímá váha modelu E-Getaway, tak se zde váha zastavila na hodnotě 14,7 kg.

Stevens E-Getaway

Mrknout na cenu elektrokola Stevens E-Getaway

www.stevens-bikes.cz/


Specialized S-Works Turbo Creo SL 2020

Od nejlevnější elektrické silničky se přesuneme pro změny k tomu nejdražšímu modelu od americké značky Specialized. Turbo Creo je na trhu v několika verzích. Cena nejdražšího modelu přesahuje již hranici 300 000 Kč. Za tenhle balík peněz dostanete technologicky nejlepší e-bike o váze něco přes 11 kilogramu podle dané velikosti rámu. Jestli řešíte na kole každý gram, tak je to ta nelepší volba, jelikož nic lepšího momentálně neseženete.

Specialized S-Works Turbo Creo SL 2020

Mrknout na cenu i další modely silniček Specialized Turbo Creo

web:www.specialized.com/cz/en


Pinarello Nytro

Asymetricky tvarovaný karbonový rám s vidlicí ze stejného materiálu, lehký středový elektromotor Fazua Evation vestavěný do spodní rámové trubky, 11 rychlostní sada Sram Force s hydraulickými kotoučovými brzdami a celková hmotnost okolo 13 kilogramů včetně baterie. Jak se sami můžete přesvědčit, první silniční elektrokolo italské značky Pinarello má rozhodně co nabídnout!

Pinarello Nytro

Mrknout na cenu elektrokola Pinarello Nytro

web: www.pinarello.cz


BMC Alpenchallenge

Při pohledu na BMC Alpenchallenge rázem každému dojde, že to není čistokrevné silniční elektrokolo. Spíše se jedná o kombinací cestovního a silničního kola. Samozřejmě pokud budete chtít, můžete Alpenchallenge proměnit k obrazu svému.

Zlákat vás ale můž na velice přijatelnou cenu, ale také na velmi malou váhu. U většiny zde představených silničních elektrokol koupíte za tuto cenu povětšinou karbonovou vidlici, ale rám klasicky z hliníku.

Alpenchallenge je plně postaveno na karbonovém rámu, kdy se jeho se všemi komponenty zastavila na krásných 14,6 kg. Nelze opomenout motor Shimano Steps E-610 s baterií Shimano Steps BT-E8010 504Wh, která nabízí uctyhodný dojezd až 180km.

BMC Alpenchallenge AMP City One

Mrknout na cenu elektrokola BMC Alpenchallenge

http://bmcswitzerland.cz/


Haibike Xduro Race S 6.0

Haibike své silniční elektrokolo pojal jako dopravní prostředek, za jehož řídítky se snadno a rychle dostanete přesně tam, kam právě potřebujete. Ve středu hliníkového rámu proto nalezneme elektromotor Bosch Performance Speed s nominálním výkonem 350 wattů a maximální rychlostí asistence 45 km/h. Z pohledu platné legislativy tak tento stroj již není elektrokolem, ale takzvaným speed pedelecem se všemi podmínkami a pravidly, jež se na tuto kategorii vztahují.

Haibike Xduro Race S 6.0

Mrknout na cenu elektrokola Haibike Xduro Race S 6.0

web: www.haibike.com


Husqvarna Gran Gravel

Ano vydíte dobře Husqvarna, která nabízi k prodeji především motorové pily, sekačky a další lesní a zahradní techniku, začala vyrábět i elektrokola. A že to myslí skutečne vážně, je již slušný seznam modelů k prodeji.

Model Gran Gravel 6 ale jistě dokazuje, že Husqvarna jde s trendy a chystá se ukousnout pořadný kus z tohoto elektrického koláče. Gravel 6 je vhodný ke každodennímu dojíždění do práce nebo přírody. O pohon se stará motor Shimano E7000 s baterií 504Wh, který disponuje disponuje velmi slušným výkonem 250w a 60Nm. Váha se zastavila na hodnotě 17.8 kg.

Husqvarna Gran Gravel 6

Mrknout na cenu elektrokola Husqvarna Gran Gravel


Head E I-Speed II

Další značka, která začala také nabízet silniční elektrokola je značka Head. Ty jsou osazené pohonou jednotkou Fazua, která je velmi lehká a můžete najít na spoustě elektrokol z tohoto článku. Pro zajímavost váha s baterií váží pouze 4,6 kg.

Head e I-Speed II 2020

Mrknout na cenu i modely elektrokol Head E-Speed

Baterie je jak jinak integrovaná ve spodní rámové trubce a má kapacitu 250 Wh. Motor s točivým momentem 55Nm poskytuje tři úrovně asistence. Head I-Speed II je postaveno na karbonovém rámu, osazené je sadou Shimano 105. Kolo je nabízeno ve třech velikostech 55 – 58 – 61 cm. Hmotnost kola včetně baterie je 14,4 kg.


gravel e-bike Head e Picton II 2020

Mrknout na cenu i modely elektrokol Head e-Picton


Lapierre E-Xelius

E-xelius z modely 600 a 700 vychází z neelektrické silničky Xelius. Díky výborné konstrukci původního rámu, se zachovála vynikající stabilita i sportovní duch. Nízká hmotnost elektromotoru Fazua Evation a integrované baterie, je tak nový E-Xelius už téměř k nerozeznání od klasických silničních modelů.

Přižemž E-Xelius je možné využít jako klasickou variantu. Po vyjmutí baterie snížíte váhu kola o 3,3 kg. Samotný rám váží pouhých 1,65 kg ve vel. M. Pomocná asistence nabízí 3 módy s následujícím výkonem: Breeze 125 W, River 250 W a Rocket 400 W. Baterie má kapacitu 250 Wh. Celková váha u modelu 600 je 13.9 kg a modelu 700 je pak rovných 13 kg.

Mrknout na cenu elektrokola Lapierre E-xelius

Lapierre E-Xelius

web:www.lapierre-bike.cz


Lapierre E-Sensium 500

Lapierre to toho poslední dobou šlape řádně. S váhou 14,3 kg se dere na výsluní další novinka pro rok 2020. S modelem E-Sensium 500 přichází s velkou změnou umístění pohoné jednotky do zadního náboje.

V po přečtění této věty budou mnozí asi trošku frlat, co to jako ten Lapierre vymýšlí za nesmysli. Na uklidnění se však stačí mrknout ke konkurenci, a to ke značce Orbea. S modelem Gain Road zařídila nejenon velký poprask mezi E-silničkami, ale také s odstupem času lze o tomto modelu říci jediné.

Je to jedna z nejlehčích elektrických silniček v současnoti. V Lapierru udělali vše proto, aby E-Sensium 500 se stalo v přištích měsících jasnou jedničkou na trhu. Lehký zadní pohon o hmotnosti něco přes 2000 gramů s krouticím momentem 40 Nm, jenž je spojený s rovněž lehkou 1500 gramů vážící baterií o kapacitě 250 Wh.

To jsou přesně ty faktory, co ze silničního elektrokola udělá v kopcích houževnatého kamzíka s chutí neustále stoupat. A při dlouhých přejezdech po rovině nebo šotolinových či lesních cestách zase zajistí setrvalý tah s potřebnou podporou pro vás.

elektrokolo Lapierre eSensium 500 2020

Mrknout na cenu elektrokola Lapierre E-Sensium 500


Ibex Etimeless Explore

Silniční elektrokolo, které se hodí nejen na svižnou jízdu po asfaltu, ale také na objevování nových míst stranou hlavních cest. Takový je lbex eTimeless Explore – s odolným hliníkovým rámem, středovým elektromotorem Fazua Evation, jedenáctirychlostní sadou Sram Apex 1 a hliníkovými zapletenými koly Vuelta Corsa Disc je to vyšvihaný sportovec i nadšený cestovatel v jednom.

 

Ibex Etimeless Explore

web: www.myibex.ch


Cube Agree Hybrid C:62 Disc

Silniční kolo nového typu. Stroj, který dokáže rozšířit váš dojezdový okruh a zničit veškeré vaše předsudky. Cube Agree Hybrid zkrátka není jen tak ledajakým elektrokolem. S do detailu propracovaným karbonovým rámem, kompaktním středovým pohonem Fazua Evation a v nejvyšší výbavě dokonce s elektronickou sadou a karbonovými koly jde po krku klasickým silničkám, jak je známe dnes!

Mrknout na cenu elektrokola Cube Agree Hybrid C

Cube Agree Hybrid C62 Disc

Mrknout na cenu elektrokola Cube Agree Hybrid C

web: www.cube.eu


Cipollini Mcm2

Silniční stroj v podání bývalého elitního spurtera Maria Cipolliniho vypadá docela jinak než všechna ostatní elektrokola v našem výběru. Karbonový rám je v tomto případě natolik subtilní, že byste v jeho útrobách elektromotor ani baterii rozhodně nehledali. A přesto tam jsou! Motor zůstává ukrytý v sedlové trubce rámu a s výkonem 240 wattů působí přímo na osu klik. Baterie pak našla své místo uvnitř spodní rámové trubky.

Mrknout na cenu elektrokola Cipollini Mcm2

Cipollini Mcm2

web:www.mcipollini.com


Orbea Gain Road

Orbea, baskický výrobce silničních kol s více než stoletou historií, vstoupila na trh s elektrokoly se vší pompou. S řadou karbonových a hliníkových silničních elektrokol, která díky nově vyvinutému pohonnému systému věrně připomínají běžná, tedy bezmotorová silniční kola, způsobila doslova poprask. Kouzlo tkví v použití zadního nábojového elektromotoru španělské provenience Ebikemotion X35 a subtilní baterie vložené do rámu přes střed a s kapacitou 250 Wh. Jedinečný stroj, u kterého ani znalec na první pohled neodhalí, že má co dělat se silničním e-bikem.

Mrknout na cenu elektrokola Orbea Gain

Orbea Gain Road

Výsledkem je originální pohonný systém, který spíše než silou záběru ohromí svou jemností a precizností. Elektromotor zde nemá roli všespásného zachránce, ale spíše tichého pomocníka v nouzi nejvyšší. Originalitu nelze upřít ani minimalisticky řešenému informačnímu displeji.

Ten je efektně zapuštěný do horní trubky rámu v místě za hlavovým složením. Jedním jediným tlačítkem je možné vypnout a zapnout pohonnou jednotku i měnit jednotlivé jízdní režimy.

Světelná kružnice pak informuje o zvoleném stupni asistence a poskytuje alespoň základní představu o zbývající kapacitě baterie. Podrobnější nastavení dovolí mobilní aplikace pro chytré telefony a hodinky, která zároveň plní funkci tréninkového deníku využívaje k tomu funkci gps trackování.

web: www.orbea.com


Giant R0ad-E+ 1 Pro

Giant Road-E+ přijíždí s výkonným motorem SyncDrive Pro a spolehlivou sadou Snímáno Ultegra s hydraulickými kotoučovými brzdami. Elegantní hliníkový rám doplňuje přední karbonová vidlice a z uhlíkových vláken jsou také řídítka a sedlovka. Pohodlnou jízdu zaručí zapletená kola s bezdušovými ráfky a širokými plášti.

Mrknout na cenu elektrokola Giant Road

Giant R0ad-E+ 1 Pro

web: www.giant-bicycles.cz


Raymon GravelRay

Tato nová kategorie silničních kol, si již našla i v České republice nejednoho příznivce. Elektrických modelů je zatím na českém trhu poskrovnu. Další jarní vlaštovkou, který se nám do tohoto seznamu vešel, je gravel bike od značky Raymon.

Raymon GravelRay nabízí celkově dva modely s označením E 6.0, E 7.0, a to buď s rovnými řidítky nebo u dražšího modelu s berany. Váha je 18.8 nebo 19.1 u levnějšího modelu. Raymon GravelRay je osazeno lehkou karbonovou vidlicí, hydraulickými brzdami Shimano a řazením Shimano GRX 1×11. O pohon se stará motor Yamaha PW-TE s baterií 500Wh.

Raymon GravelRay E 7.0
Mrknout na cenu elektrokola Raymon GravelRay


Bianchi Aria E-Road

Jeden z nejstarších výrobců jízdních kol na světě a ikona všech milovníků silniček přistupoval k elektrokolum vždy velmi otevřeně Nejprve to byl model se středovým systémem Polini a nyní přichází s prvním plnohodnotným silničním modelem, který snese nejpřísnější měřítka. Nový Bianchi Aria e-road spoléhá na zadní nábojový elektromotor Ebikemotion s výkonem 250 wattů a čtyřmi režimy asistence.

Mrknout na cenu elektrokola Bianchi Aria

 

Bianchi Aria E-Road

web: www.bianchicz.com


Focus Paralane 2

Německý Focus představil v průběhu minulého roku hned několik zajímavých elektrických modelů. Nechybělo mezi nimi kolo silniční, cyklokrosové a ani dnes tolik oblíbený gravel. Do nabídky se zatím protlačilo pouze jedno z nich, konkrétně silniční elektrokolo s označením Paralane2. S karbonovým rámem a pohonem Fazua Evation integrovaným ve spodní rámové trubce jde bezesporu o jeden z nezajímavějších strojů na současném trhu.

Mrknout na cenu elektrokola Focus Paralane 2

 

Focus Paralane 2

web: www.focus-bikes.com


Yamaha Urban Rush

Yamaha je prvním mainstreamovým výrobcem motocyklů, který se rozhodl naplno skočit do světa elektrokol. Yamaha logicky využívá elektromotory vlastní konstrukce a v její nabídce kromě horských, trekingových a městských modelů nechybí ani elektrokolo silniční. Hliníkový Rush vyzbrojený sadou Shimano Tiagra s hydraulickými kotoučovými brzdami se skvěle hodí nejen na svižné sportovní vyjížďky, ale i na cykloturistiku a delší cestování.

web: www.yamahabicycles.com


Maserati Trofeo E-Road

Spolupráce značek Maserati, Diavelo a Bafang dala vzniknout jednomu z nejpozoruhodnějších silničních elektrokol současnosti. V útrobách hliníkového rámu nalezneme středový elektromotor Bafang M800 s výkonem 200 wattů doplněný o integrovanou baterii stejné značky s kapacitou 200 Wh. Pohon nabídne pomocnou ruku při rozjezdech a především ve stoupáních. Celkový dojezd se při takovémto využití může vyšplhat až na 150 kilometrů.

Maserati Trofeo E-Road

web: www.diavelo.com


Bianchi Impulso E road Ultegra 2020

Impulso E road Ultegra 2020 je nový model od italské značky Bianchi. Je to ideální silniční elektrokolo pro všechny cyklisty, kteří si rádi vychutnávají, jak klasické cesty, tak i lesní cyklostezky. Tenhle cyklokrosový e-bike s hliníkovým rámem, karbonovou vidlicí a sportovně střiženou geometrií, nabízí nejemom kvalitní komponenty, ale i italský elektromotor Polini. Tato taktéž italská značka zaměřující se na výrobu skůtrů sídlí kousek od Bianchi.

Bianchi Impulso E-Road Ultegra 2020

Mrknout na cenu elektrokola Bianchi Impulso E road Ultegra 2020

Pohoná jednotka polini má mnohem větší sílu, než vetšina elektromotorů na trhu. Zajímavé ale je, že výdrž baterie vydrží opravdu velmi dlouho. Samotná asistence je velice chytře řešena a dokáže inteligentně dávkovat pouze potřebnou energii do pohoné jednotky. Jakmile se s tímto elektrokolem sžijete, vyjíždky okolo 100 kilometrů, neboudou pro vás problém.

web: www.bianchicz.com


Cannondale Synapse Neo

Své první silniční elektrokolo před časem představil americký Cannondale. Model s označením Synapse Neo nabídne lehký hliníkový rám, karbonovou přední vidlici a především precizněvestavěný elektromotor Bosch Active Line Plus.Nejvýše postavený Synapse Neo 1 s jedenáctirychlostní sadou Shimano Dura-Ace, hydraulickými kotoučovými brzdami a karbonovými zapletenými koly Vision TriMax Carbon jistě zaujme nejednoho cyklistického fajnšmekra.

Mrknout na cenu elektrokola Cannondale Synapse Neo

Cannondale Synapse Neo

web: www.cannondalebikes.cz


Corratec E Corones

Fenomén silničních elektrokol naplno zasáhl také německou značku Corratec. Model s lehkým hliníkovým rámem, jedenáctirychlostní sadou Shimano Ultegra a spolehlivými zapletenými koly Mavic Ksyrium Elitě zaujme nejen střízlivým designem, ale také zajímavou hmotností přesně na hranici 14 kg. Co se týká pohonné jednotky, i tentokrát padla volba na nám již dobře známý středový elektromotor Fazua Evation.

Mrknout na cenu elektrokola Corratec E

Corratec E Corones

web: www.corratec.com


Whistle Flow Carbon

Lehký karbonový rám s plně integrovanou pohonnou jednotkou Fazua Evation dokáže nabídnout také u nás nepříliš známá značka Whistle. Tento černočerný elegán přijíždí vyšňořen 11 rychlostní sadou Shimano Ultegra s hydraulickými kotoučovými brzdami, hliníkovými zapletenými koly Mavic Cosmic Elitě Disc a hliníkovými doplňky Deda Elementi.

Whistle Flow Carbon

web: www.whistlebikes.com


Wilier Cento 1 Hybrid

Itálie je zemí silniční cyklistice zaslíbenou, a tak není divu, že i další stroj pochází právě z Apeninského poloostrova. Wilier jde podobnou cestou jako někteří jeho soupeři. Základem je lehký karbonový rám s geometrií odvozenou od silničních kol kategorie endurance. O pohon se stará zadní nábojový elektromotor Ebikemotion s výkonem 250 wattů. S celkovou hmotností těsně pod dvanácti kilogramy jde o jedno z nejlehčích silničních elektrokol současnosti.

Wilier Cento 1 Hybrid

Mrknout na cenu elektrokola Wilier Cento

 

web: www.wilier.com


Bulls Dail-E Grinder Evo

Na pomezí kategorií road, gravel a treking se pohybuje další elektrokolo v našem výběru. Se středovým pohonem Bosch Performance Line CX, bezchybně integrovanou baterií a přehledným ovládacím rozhraním se můžete bez obav vydat, kamkoliv se vám zachce. Tuhý hliníkový rám, přední odpružená vidlice a jedenáctirychlostní sada s hydraulickými kotoučovými brzdami skvěle poslouží také na rozbitých silnicích či prašných štěrkovkách.


Storck Ernario

Středový pohon Fazua využívá také německá značka Storck. Elektrické ernario působí na první pohled velice nenápadně. Vychází z klasických silničních kol řady Arrnario a Fascenario. Přichází s lehkým karbonovým rámem, 11 rychlostní sadou Shimano Ultegra a hydraulickými kotoučovými brzdami. Hmotnost takto vybaveného elektrokola je 12,5 kilogramu bez pedálů.

Storck Ernario

web: www.9395bikes.com


Kuota K Kathote

Kuota své první silniční elektrokolo oficiálně představila na cyklistickém veletrhu Eurobike. Od té doby již uběhlo mnoho vody a my stále čekáme na podrobnější informace. Podle všeho se můžeme těšit na lehký karbonový rám, karbonovou přední vidlici a perfektně vestavěný středový elektromotor Fazua Evation. V nejvyšší specifikaci se objevuje například elektronická sada Shimano Ultegra Di2 nebo karbonová zapletená kola Mavic Ksyrium Pro Carbon.

web: www.kuotacycle.it


Wisper Wolverine

Wolverine, první silniční elektrokolo britské značky Wisper, byl oficiálně představen na cyklistickém veletrhu Eurobike v létě. Do prodeje se chystá na jaře 2019, a to v exkluzivním karbonovém i dostupnějším hliníkovém provedení. S aerodynamicky tvarovaným rámem, bohatou základní výbavou a kompaktní pohonnou jednotkou Fazua Evation se mezi svými konkurenty rozhodně neztratí.

Wisper Wolverine

web: www.wisperbikes.com


Fantic Passo Giau

Italský Fantic viděl v elektrokolech velký potenciál již od samého počátku. Jako jeden z mála výrobců se tak může pochlubit už druhou generací svého silničního elektrokola, tentokrát s precizně zpracovaným karbonovým rámem a plně integrovanou pohonnou jednotkou Fazua Evation. Kromě zde vyobrazeného stroje je v nabídce také špičkově vybavený Passo Giau WE s karbonovými koly Vision Metron 55 a bezdrátovou elektronickou sadou FSA K-Force WE.

web: www.fantic-bikes.com

Napsat komentář

Send this to a friend