Haibike Flyon v současnosti nejlepší elektrokolo

O Eurobike zde na webu padla již jedna zmínka v příspěvku, který se týkal velice lehkých duší na kolo od značky Tubolito. Samozřejmě že na akci o takovýchto rozměrech, zde můžeme najít drobné perličky v podobě doplňku na kola, až po nějaký zásadní produkt, který vyvolá na Eurobiku vždy velké nadšení i velký zájem do budoucna.

Pokud bychom měli zmínit jednu značku minulého Eurobiku, zcela jednoznačně by to byl německý Haibike.  Ten na hlavním jevišti Eurobiku představil novou modelovou řadu elektrokol FLYON s extrémně výkonným motorem TQ 120Nm a baterií 630Wh.

Jestli si ale myslíte, že je motor TQ další novinkou od německého Boshe nebo Yamahy, který Haibike na svých elektrokolech nasazoval během minulých let, budete nejspíše překvapeni. Není nám známo, jestli Haibike úplně skončil s těmito dvěma výrobci elektro pohonů, ale jisté je, že během dvou minulých let asi tajně pracoval se společností TQ.

Spolupráce s firmou, která se specializuje na letecký průmyslu, by asi nikdo do nedávna nečekal. Vsadit vše na jednu kartu v podobě elektromotoru, který ještě nikdo do nedávna neznal, byl od Haibiku určitě velký krok.

Haibike Flyon Xduro Nduro 10.0

Mrknout na cenu elektrokola Haibike Flyon

Tato sázka se ale Haibiku velice vydařila, protože se jím podařilo vyvinout elektromotor s kroutícím momentem 120Nm, což je momentálně nejvýkonnější motor na poli elektrokol. Pro zajímavost výkon motoru Bosch CX je 75Nm výkon u Yamahy je toPW-X 80Nm.

Takovýto výkon motoru už je potřeba dostatečně chladit. Haibike to vyřešil jednak za pomocí žebrování na těle elektromotoru, které vypadá podobně jako motor letadla, ale především dvěma vzduchovými průduchy. Ty se nacházejí na hlavové trubce rámu pod řiditky.

integrovaný motor a baterie

Mezi další přednost u motoru TQ 120 je, že nedochází k žádnému pohybu vnitřních součástek a také k žádnému tření, jak je tomu například u konkurenčních modelů. Jednoznačně se dá říct říci, že je celý motor je opravdu evoluční. Více informací o motoru a jak přesně funguje najdete na stránkách velofiala.

Samozřejmě na takovýto motor, je potřeba pořádná baterie. Haibike zvolil baterii LI-Ion sestávající z 56 článků s napětím 48V a energií 630Wh. Ta je navíc zcela integrována do rámu kola a dle potřeby ji můžete kdykoli vyjmout. Za pomocí rychlo nabíjení můžete tuto baterii nabít na 80%. asi za hodinu.

Haibike Flyon Xduro Nduro 8.0

Najít obchod s nejlepší cenou

Display elektrokola Haibike Flyon 2019 nabízí barevný LED panel, na kterém se vám přehledně a uživatelsky příjemně zobrazuje jak aktuální rychlost, ujeté kilometry, kadence, výkon, fitness, srdeční frekvence a další jiné funkce.

barevný LED panel

Barevný displej je umístěn centrálně a informuje jezdce o všech relevantních datech. Displej se dynamicky přizpůsobuje podle vaší rychlosti. Pokud se vaše rychlost zvyšuje, zvětšuje se i na displeji a všechny ostatní hodnoty ustupují do pozadí.

Samozřejmostí je praktické přepínání mezi jednotlivými zvolenými režimy dopomoci, kterých je pět a každý má své vlastní barevné zobrazení. Volit můžete z těchto režimů ECO, NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ a XTREME.

Jízda je na kole je maximálně pohodová díky jednoduchému ovladači. Všechny funkce bez problému pohodlně obsloužíte během jízdy jediným prstem. Ovládání je umístěno přímo a velmi prakticky u držadla řídítek zhruba v úrovni palce.

Velmi snadno tak můžete procházet údaje na display i jednotlivé funkce a samozřejmě volit i potřebný stupeň dopomoci. Pomocí dálkového ovladače můžete ovládat displej, osvětlení, výkon kola i intenzitu pomoci motoru.

Haibike dále integroval aktualizovanou verzi systému Haibike eConnect II. do všech modelů FLYON. Technologie je nyní zabudovaná ještě hlouběji do systému, což znamená, že aktualizace lze provádět automaticky pomocí displeje.

Napsat komentář

Send this to a friend