Megavalanche šílený sjezd z Francie

I když není naše česká zima na kolo úplně ideální, mnoho cyklistů věnuje přes tyto měsíce spíše fyzické přípravě. Jiní pro změnu dobíjí baterky na další sezónu údržbou svého miláčka. Dobít baterky můžete také u dobrých videí, kterých je díky Go Pro kamerám na Youtube nespočet.

Go Pro 7 black

Mrknout na nejlepší ceny Go Pro kamer

Jedním z mnoha velice oblíbených videí, převážně tedy z řad mladších ročníků, je legendární Megavalanche. Tenhle šílený sjezd se každoročně koná ve středisku Alpe D’Huez ve francouzských Alpách, a to již od roku 1995.

Nadmořská výška na startu je 2600 metrů nad mořem a celková délka sjezdu činí 20 km. Pokud se chcete zúčastnit samotného závodu, je určitě dobré dopředu vědět, že to není tak jednoduché, jak si možná mnozí myslíte. Nestačí si domluvit s partou kámošů a vyrazit směr francie.

Jelikož byl moc veliký zájem z celého světa, byla od roku 2014 být zavedené kvalifikace. Ta se skládá z šesti jízd  po asi 250 jezdcích. Z každé jízdy je potom vybráno 25 nejlepších jezdců.

Pokud máte ambice i předpoklady pro Megavalanche, veškeré informace k ročníku 2020 najdete na tomto odkaze. Do léta máte ještě dostatek času všechno pořešit.

Pár Čechů již Megavalanche zažilo na vlastní kůži, tak je můžete doplnit. Při příznivce e-kol ještě podotkneme, že na Megavalanche se můžete také vydat i na elektrokole.

Ještě malé hudební info k samotnému startu. Pokud si říkáte, co za skladbu to hraje před startem, tak se jedná o track z roku 1998 s názvem Alarma. Vyprodukovala ho něměcká skupina 666. V té době to byl veliký hit, který hrál ve všech klubech po celé Evropě.

Takže:

Alarma!
El ritmo fatal
La bomba!
Alarma!

Gooo Ride!

Napsat komentář

Send this to a friend