Elektrokolo Rock Machine Blizz e70-29

Elektrokola značky Rock Machine mají již od konstruktérů vtisknutý ten správný DNA kód, ve kterém vždy najdete rychlost, dravost, ovladatelnost i odolnost pro všechny nástrahy v terénu, jako jsou skoky, kameny, či kořeny.

Design a rozměry

Design je typický ve stylu značky Rock Machine, kde je hlavní dominantou rámu ocelově šedá barva, zníš vyniká hlavní nápis kopřivnické značky. Třetí barva je pak černá, která je pak použita hlavně na doplňcích a komponentech.

Blizz e

Najít nejlepší cenu elektrokola Rock Machine Blizz

Rock Machine Blizz e70 s průměrem kol 29 palců zaujme čistými liniemi a puristickým přístupem, který se nestydí za přiznanou baterii a použití jen takových průměrů trubek, jakých je nezbytně třeba.

Výsledkem je pak elektrokolo moderního střihu, na kterém je sice vidět baterie, ale esteticky to ani trochu nevadí. Naopak s rámem vkusně splývá díky hydroformingem tvarovanému vybrání ve spodní rámové trubce. Do tohoto žlábku baterie krásně zapadne. Výhodou je snížení hmotnosti a hmoty elektrokola.

druhá strana elektromotoru

Najít nejlepší cenu elektrokola Rock Machine Blizz

Rock Machine má v nabídce i varianty s integrovanou baterií v rámu. Ta nesou označení eBlizz INT. Stejně subtilně jako rám s baterií působí i pohon Shimano, který je zapuštěn do středového pouzdra esteticky čistě.

Rozměry E-Blizze umožňují použít celkem krátké spodní zadní vzpěry, zde konkrétně 450 mm. Například bezmotorový klasický Blizz má délku zadní stavby 427 mm. Vhodnost extra krátké zadní stavby u e-biku je sice diskutabilní, protože u těžšího elektrokola oceníme rovněž stabilitu ve sjezdech, která je pochopitelně lepší v případě delší zadní stavby.

U E-Blizze je potřeba počítat s obratností i stabilitou, takže délka je papírově takřka ideální. Na rámu najdeme celou řadu zajímavých a promyšlených detailů, které souvisejí s použitými komponenty a také vnitřním vedením kabeláže.

přední rychloupínák

Další elektrokola Rock Machine za výborné ceny

Zajímavostí je navařený trojúhelníček využívající sedlovou trubku v místě jejího spojeni s horní rámovou trubkou. Ta je umístěna velice nízko, aby byl výsledný trojúhelník co nejmenší i nejpevnější. Díky tomuto řešení se na kolo snadno nasedá a je také vhodné pro menší cyklisty, či cyklistky.

Kde dominuje Blizz e70

Rock Machine Blizz e70 můžete klidně použít na každodenní cestu do práce. O víkendu ho však můžete protáhnout v náročnějším terénu, kde vás určitě nezklame. S menšími překážkami si poradí přední odpružená vidlice a především 29 palcová kola s pneumatikami o šíři 2,4″.

To je rozměr, ve kterém v podstatě začíná kategorie plusových pneumatik s větším objemem, i když vizuálně ještě nejedná o žádný fat bike, kde by byl valivý odpor již veliký. Při rychlé a agresivní jízdě se eBlizz cítí jako ryba ve vodě. Gumy se ochotně zakusuji do podkladu a podrží.

Díky většímu průměru kol se na překážkách cítíte bezpečně a stabilně a nemusíte se bát řezat zatáčky, tak jak máte rádi. Nějaký ten výmol vás ale může rozhodit, jelikož zdvih vidlice je 120 mm a při větších hrbolech jste brzy na limitu.

Lepši je kvůli pohodlí ve sjezdech trochu odlehčovat sedlo, protože zadní stavba nepruží, ale celkově je jízda díky správnému tlaku v pneumatikách a tvaru sedla pohodlná. V sedle eBlizzu se čas jakoby zastavuje a vy se ocitáte ve svém vnitřním mikrokosmu a až nadpřirozeném stavu levitace.

Co se týče řazení a motoru, tak ta je naprosto skvělé. Škála 11 převodů je dostatečná včetně největšího pastorku 46 zubů. Silný motor Shimano E8000 je už prověřený časem. Nástup je bez škubání a vy jej vůbec necítíte. Podle zvolené trasy a vašich potřeb, si můžete vybrat ze tří asistentů pomoci.

Pohon Shimano E8000

Další elektrokola Rock Machine za výborné ceny

Pokud tedy hledáte příjemné ekolo na běžné trailování, prosté bez vyslovených extrémů, kde vás Blizz vytáhne jako výtah do kdejakého stoupání, může být Rock Machine Blizz e70-29 ideálním kandidátem.


Specifikace Rock Machine Blizz e70-29

Modelový rok: 18/19

Určené: Pro ženy i muže

Doporučená cena: 74 990 Kč

Rám: Alu 6061,T6 Steps Multibutted

Použité barvy: Šedá/Stříbrná, Černá, Oranžová

Vidlice: SB Suntour Raidon 34 LO R, 120 mm, Tapered, 15 mm Boost osa

Kliky s převodníky: Shimano 34 zubů, kliky 170 mm

Přehazovačka: Shimano SLX RD-M7000-GS Shadow Plus

Řazení: Shimano XT SL-M8000 Rapidfire Plus

Kazeta: SunRace MS8-1 1, pastorky 11 až 46 zubů

Řetěz: KMC X1 1eS Sport Power

Brzdy: Shimano BR-MT400 hydraulické, kotouče 180/1 80 mm

Středové složení: Shimano Steps E8000 Middle Drive Unit

Zapletená kola: náboje Shimano 15 x 110 mm vpředu a 12 x 148 mm vzadu, ráfky WTB ST i29 TCS 2,0 32H, dráty Sapim

Pláště: WTB Trail Boss Comp 29 x 2,4″

Představec: Alloy 35 mm, délka 45 mm

Řiditka: Race Face Ride 35mm Riser

Gripy: ONE MTB Lock-on

Sedlovka: ONE 125 mm Dropped Post

Sedlo: RM Peak Race

Velikosti: 16 (M), 18 (L), 20′(XL)

Motor: Shimano Steps E8000, středový (36 V/250 W/70 Nm)

Baterie: BT-E8010 Li-lon 36 V/14 Ah/504 Wh

Displej: SC-E7000 Sport

Maximální rychlost: 25 km/h

Kapacita baterie: 500 Wh

Nabíjení: až 1000 cyklů se zachovánim minimálně 60 % původní kapacity

Doba nabíjení: až 5 hodin na 100 % (80 % kapacity za 2,5 hodiny)

Dojezd: až 100 km (Eco režim)

Hmotnost: 21,2 kg

Stránky výrobce: https://rockmachine.sk

Napsat komentář

Send this to a friend