Knog Cobber led světlo na kolo pro nejlepší viditelnost

I když světla na elektrokolo, či běžných kolech nepatří do povinné výbavy, je třeba zdůraznit, že v případě snížené viditelnosti (mlha, déšť, tma) jsou již povinná, jelikož cyklisti mají povinost být dobře viditelni na veřejných komunikacích. Pro zajímavost uvádíme, že přední světlo na kolo by mělo být bílé, zadní světlo červené.

Aby byl cyklista na silnici včas viděn jedoucím vozidlem, je třeba mít jízdní kolo vybaveno kvalitním a dobře umístěným osvětlením. Vybrat si na přesyceném cyklistickém trhu kvalitní světlo, není vždy lehké. Ostatně můžete mrknout sem a vybírat podle recenzí.

Nebo můžete koupit náš dnešní tip na světlo od australské značky Knog, která není žádným nováčkem na trhu a své produkty nabízí již dlouhých 17 let. Neustále se snaží své produkty inovovat, a to v případě jejich nejnovějšího modelu Cobber.

Ty existují ve třech velikostech, v přední a zadní variantě i také se dají koupit jako sada zde. Konkrétně to jsou modely Lil Cobber v nejmenší velikosti, střední velikost nese označení Mid Cobber a konečně největší velikost se jmenuje Big Cobber.

Jak asi všem jasné podle této tabulky, lze na každém světle nastavit tři režimy svícení. Podle navoleného režimu se odvíjí hodnota doby svícení.

verze a svítivost svtla Knog Cobber

Promyšlený tvar světla umožnuje snadné připevnění na řídítka, tyčku pod sedadlem, vidlici, hlavovou trubku nebo kdekoli jinde, kde jej umožní komponenty vašeho kola upevnit. V koupeném balení najdete 3 popruhy na uchycení.

Co je největší přednost těchto světel, je jednak svítovost, která je opravdu neskutečná. Díky rozložení letek a tvaru světla umožnuje daleko lepší vyditelnost v obou směrech i úhlech. To je v místech, která jsou velice frekventovaná naprosto zásadní z hlediska bezpečnosti pro každého učastníka hromadné dopravy.

přední led světlo na kolo

Další přednosti těchto světel je jejich velice malá váha. Dají se nabíjet přes USB. Nabíjecí čas je okolo 4 hodin. Knog Cobber nabízí celkem 8 světelných režimů: Max, Mid, Steady Pulse, Flash, Rolling Flash, Side Flash, Disco Flash, Eco Flash a další je možné naprogramovat v aplikací Modemaker. Samozřejmostí je 100% voděodolnost.

Mrknout na ceny světel

Další produkty od této značky můžete koupit na Ebay.

 

Napsat komentář

Send this to a friend