Haibike Xduro a Sduro Cross, řada e-kol s kterými nešlápnete při nákupu vedle

Koupit si krosové elektrokola má nespočet výhod. Jednak jsou tyto e-kola o mnoho lehčí, než klasická horská elektrokola. Právě díky menší váze na nich dojedete mnohem dále. Dalším faktorem, který prodlouží dojezdovou vzdálenost je osazení užších pneumatik a jejich průměr

Když se k tomu ještě přidá prověřená kvalita za dobrou cenou, je rázem o důvod více k nákupu. Pro vás by takovým tipem na nákup mohlo být krosové elektrokolo Haibike Xduro Cross 3.0, kterých se na českém trhu prodalo nespočet.

Má to ale jedno ale. Moc jich totitž na českém trhu není. Naštěstí nabízí Haibike i modely s označením Sduro, kterých je prozatím dostatek. Mezi těmito 2 řadami není v podstatě žádný rozdíl.

Tak jak je u německé značky Haibike dobrým zvykem, designově těmto e-kolům není co vytknout. Vnitřně vedené bovdeny nikde zbytečně netrčí. Barvy jsou matné a dobře sladěné, což v konečném důsledku působí velmi uceleným a čistým dojmem.

Na rámu najdete také očka pro uchycení zadního nosiče. V doplňkové výbavě je možné na kolo pořídit i blatníky. Pohonná jednotka je v rámu uchycena pod úhlem tak, aby plynule navazovala na spodní rámovou trubku s baterií.

Haibike Xduro Cross 3.0 se zadním nosičem

Najít obchod s nejlepší cenou

Elektromotor Bosch Performance Line CX má dostatek síly vám pomoci do jakéhokoliv silničního kopce. Není to ovšem o síle do kopce, ale i dojezdové vzdálenosti. Ta je jedním slovem ohromující.

Ať už míříte do kanceláře, nebo na nedělní výlet za město, tak máte jistotu, že se domů vrátíte nevyčerpaní. Můžete vyjet klidně znovu, protože kapacita baterie je 500 Wh. Na Cross 3.0 najdete 28 palcové pláště Schvalbe Smart Sam Perfomance.

Elektromotor Bosch PerJormance Line CX

Kola jsou uchyceny na rámu pomocí rychloupínacích os ve předu i vzadu. Jak již bylo uvedeno, tak tyto úzké pneumatiky s nízkým valivým odporem zaručují svižnou jízdu na každém povrchu.

Díky drobnému vzorku se mohou pochlubit poměrně slušnou přilnavostí a hravě si poradí s pískem, štěrkem a dokonce i s blátem na lesních cyklo stezkách. Odpružená vidlice se zdvihem 75 mm si však snadno poradí také s nezpevněnými stezkami všeho druhu.

plášte Schvalbe Smart Sam Perfomance

Hydraulické brzdy o průměru 180 mm na předním kole a 160 mm na zadku, nabízí maximální brzdnou sílu. Dále z použitích stojí za zmínku zadní přehazovačku SRAM NX s konstrukcí X-Horizon, která brání nežádoucím pohybům raménka, a ve svém důsledku tím zlepšuje kvalitu řazení.

přehazovačka SRAM NX s konstrukcí X-Horizon

Mrknout na cenu i další modely e-kola Haibike Sduro Cross

Kazeta s jedenácti pastorky nabízí dostatek lehkých i rychlých převodů. Haibike nezapomněl i na praktický stojánek, který mnozí moc rádi využijí. Díky 740 mm širokým řidítkům je řízení dostatečné jisté i nastavení na displeji je otázka chvilky.

design elektrokola haibike sduro cross

Ovládací prvky jsou na řidítkách umístěni přesně na dosah ruky. Informační displej zobrazuje veškeré potřebné údaje. Například to je stav baterie, okamžitý výkon motoru, zvolený jízdní režim a zbývající dojezd v kilometrech.

Po přepnutí jízdního režimu okamžitě přepočítává dojezd. Velkou výhodou displeje je, že je odnímatelný, takže ho můžete vzít kamkoli s sebou.

Další elektrokola Haibike a jejich recenze najdete zde

Rada pro vás: Jak poznat krosové kolo od trekového?
Krosová elektrokola jsou stejně jako treková, stvořena pro cestování, dlouhé výlety, rodinné výlety a dokonce i několika denní trasy. Trekové elektrokolo využijete spíše na silnicích, cyklostezkách a v lehkém terénu.

Hlavní rozdíl mezi krosovým a trekových elektrokolem spočívá v tom, že treková elektrokola bývají v základní výbavě osazena blatníky, světly a nosičem. Krosové elektrokolo je naladěné ve sportovnějším duchu, kdy je kladen důraz na co nejnižší váhu kola a co nejsvobodnější pohyb přírodou.


Specifikace modelu Xduro Cross 3.0

Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL

Pohonná jednotka: Středový elektromotor Bosch Perfomance Line CX s nominálním výkonem 350 W

Baterie: Bosch PowerPack lithium-iontová baterie s napětím 36 V a kapacitou 400 Wh

Řídicí jednotka: Integrovaná Bosh

Displej: Podsvicený multifunkční displej Bosch Intuvia

Dojezd: 60 – 160 km v závisloti na zatížení

Rám: Aluminum 6061, hydroformed, Tapered Head Tube, Gravity Casting Interface

Vidlice: SR Suntour NRX D-LO Lockout, Pružina/Elastomer, Zdvih: 75mm,

Přehazovačka: Sram NX, 11-rychlostí

Řazení: Sram NX, Triggerschalter

Kazeta: Sram PG1130, 11-42

Řetěz: Sram PC1110

Brzdové páky: Tektro HD-M285, Aluminium

Brzda přední: Tektro HD-M285, Aluminium, hydraulická kotoučová, 180mm

Brzda zadní: Tektro HD-M285, Aluminium, hydraulická kotoučová, 160mm

Pláště: Schwalbe Smart Sam Performance, 42-622

Ráfky: Alexrims MD21

Náboj přední: XLC Evo Disc

Náboj zadní: XLC Evo Disc

Dráty: Sapim Leader, černé

Řídítka: Haibike Components TheBar ++ 740mm

Madla: XLC Schraubgriffe Sport

Představec: Haibike Components TheStem ++, A-Head, Bar bore: 31.8mm, 6°

Sedlovka: Haibike Components TheSeatpost++, Patent, 31.6mm

Sedlo: XDURO Light MTB

Pedály: XLC Freeride, Plattform Pedal

Hmotnost: 21,32 kg

Napsat komentář

Send this to a friend