Jak zabezpečit kolo proti krádeži vám poradí Trail Hunter

Nová sezóna již klepe na dveře. Určitě vám v hlavě nejedenkrát problesklo, že musíte udělat něco pro zabezpečení vašeho miláčka. Možná vám již bylo kolo v minulosti odcizeno. Nebo znáte někoho, kdo o kolo již přišel. Každopádně v Česku se kola kradou ve velkém. Zde je pár zakladních informací o kradení kol Č.R.

Podle statistik z minulých let, je v Čechách ukradeno 14 jízdních kol denně. Nejrizikovějším obdobím jsou prázdniny. Stále častěji se kradou dražší, předem vytipované kola i elektrokola. Mezi kraji je na tom nejhůře Praha.

Zde bylo ukradeno v roce 2018, 9352 kol i elektrokol. Další města vzestupně pak jsou: Brno, České Budějovice, Karviná, Pardubice, Olomouc, Plzeň. Objasnit se podaří pouhou pětinu případů.

V roce 2016 bylo policii nahlášeno na 6 000 odcizených jízdních kol, za více než 100 milionů korun. V roce 2017 počet krádeží klesl na 4 953 případů. Škody ale i tak dosáhly částky 92,5 milionů korun.

Policejní statistiky evidují pouze řádně nahlášené případy. Ve skutečnosti je v České republice ukradeno kol mnohem více. Bohužel většina majitelů odcizení kola vůbec nenahlásí. Pokud by každý majitel nahlásil odzicení kola, tak by jistě tato suma překročila 120 milionů korun.

Nechcete-li přijít o vaše milované kolo, je momentálně nejlepší způsob nasadit na kolo trackito. Toto malé a nenápadné zařízení umí monitorovat svoji polohu vašeho kola. Jakmile dojde k pohybu, trackito aplikace vás upozorní na vašem chytrém telefonu.

Jak přesně trackito funguje vám poví i ukáže oblíbený youtuber Trail Hunter.

Mrknout na cenu a recenze Trackita

Samozřejmě trackito nemusíte používat jenom na jízdním kole, ale využít jej můžete například v autě, v zavazadlech, na motorce i v jakémkoliv dalším zařízení, které má pro vás vyšší hodnotu.

Napsat komentář

Send this to a friend