15 levných elektrokol pro seniory

Pokud zvažujete nákup prvního elektrokola, kde by cena neměla překročit hranici 30 000 Kč, mohlo by být těchto 15 elektrokol vhodným pomocníkem při rozhodování. Určitě je dobré dopředu zmínit, že u většiny zde popsaných elektrokol se ceny pohybují okolo 20 tisíc.

I když se jedná povětšinou o starší modely, neliší si nějak zásadně od současných elektrokol, kde jsou ceny zbytečně vysoké. Za málo peněz, tak můžete vybárat elektrokola na běžné ježdění do práce, na víkendové projížďky, či nákupy.

Také je potřeba zmínit, že se jedná především o České výrobce, což usnadňuje snadný servis, pokud by byly nějaké problemy v budoucnu. Například u české značky 4EVER dostanete roční pojištění proti krádeži a záruční dobu na tři roky.

Další článek o městských elektrokolech pro dámy, si můžete přečíst zde.


Author Element

Trekkové elektrokolo Author Element je pánskou variantou kategorie E-Tour. Model Element má 8 rychlostí. Dále je vybaveno LCD displejem a Li-Ion baterií s parametry 36V-8.Ah-290Wh. Dostupné velikosti jsou 18″, 20″, 22″. Váha Elektrokola je 23.7 kg.

Tohle elektrokolo má celou řadu zajímavých konstrukčních prvků a komponentů. Například to jsou závitové očka pro vzpěry nosiče i integrovaného zámku v sedlových a řetězových vzpěrách, jakož i závity v patkách rámu pro vzpěry blatníků.

Dále nechybí ani platforma pro připevnění stojánku za středovým pouzdrem. Řetězová vzpěra je navíc vybavena navářkou pro zajištění celokrytu převodníků a řetězu, vedení kabeláže rámem. Nelze opomenout funkci Walk Asssist nebo infračervený přenos dat do řídící jednotky.

Co se týče osazených komponent, elektrokolo je osazené přední odpruženou vidlicí Sountour, převodníky Shimano z řady Acera, LCD displayem, nastavitelným představcem, odpruženou sedlovkou a sedlem Author King Sofa, na kterém bude mít vaše zadnice maximum pohodlí.

Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo

Author Element 2016


Roadman E-Fold

Roadman E-Fold je všestranné a univerzální skládací elektrokolo pro ženy i muže. Odlehčený rám ALU 6061 T6 s praktickým madlem pro přenos je ideální při cestování, převoz dopravními prostředky, skladování v bytě apod.

Rozměry této elektro skládačky při složení jsou 840 x 380 x 670 mm. Naopak po složení je to pouze 50 x 38 cm. Pláště jsou osazené na dvojité ráfky o velikosti 20″ pálců (50 cm). Celková hmotnost tohoto elektrokolečka je 19,5 kg.

Roadman E-Fold umožňuje maximální dojezd přibližně 65 km. Nechybí také odnímatelná a zamykatelná li-ion baterie 36V/10Ah. Doba nabíjení je 4-6 hodin do 100%. Možnost nabíjení baterie je přímo v rámu, nebo po vyjmutí baterie. O stavu baterie vás informuje ukazatel na řidítkách.

Motor je o výkonu 250W E-Fold nabízí tři režimy nastavení podpory při šlapání od nejslabšího až po nejsilnější dopomoc. E-Fold má zabudované přední a zadní světlo, plnohodnotné plastové blatníky nosič nad zadním kolem.

Na elektro skládačce také najdete rychlé nastavení polohy řidítek a sedla, postranní stojánek, 6ti rychlostní přehazovačku Shimano Tourney, přední a zadní V-brzdy, ALU páčky s bezpečnostním vypínačem el. obvodu.

Skládací E-kolo Roadman E-Fold 2016
Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo


4EVER Bluelife

Další výrobce s dlouholetou historií, jak klasických jízdních kolo, tak i samozřejmě eletrokol, je česká značka 4EVER. Trekingový Bluelife je osazen spolehlivými komponenty Shimano Deore a brzdami Tektro. Ve výbavě také nechybí blatníky s kvalitním osvětlením. Motor je u tohoto elektrokola umístěn v předním náboji.

Díky baterii o kapacitě 8,6 Ah umístěnou na zadním nosiči, má kolo velice slušný dojezd až 80 km. To ale není vše. Značka 4ever nabízí také pojištění proti krádeži. Stačí si nově zakoupené elektrokolo do 48 hodin zaregistrovat přímo u prodejce nebo na webu 4EVER. V případě krádeže vám garantují nárok na poskytnutí stejného kola

Nebo vám dají nový model za stejnou pořizovací cenu. No aby toho nebylo málo, tak navrch ještě dostanete záruku na tři roky, což je opravdu exkluzivní nabídka.

Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo

4EVER Bluelife 2016


Apache Tanka

Nejlevnější model Tanka od značky Apache, je jedno z nejprodávanějších elektrokol na českém trhu. Určitě jste jej několikrát viděli na vlastní oči na silnicích. Za svou dobu na trhu, si získal mnoho spokojených zákazníku ze všech věkových kategorií po celém Česku i Slovensku, zejména u žen.

Za velmi malou cenu, je ale tohle elektrokolo osazeno velice kvalitními komponenty. Namátkově to je lehký rám Alloy 6061 nabízený ve dvou barvách, zadní Li-Ion baterie 6V/10,4 Ah (374 Wh), dvojité ráfky Apache double wall, nebo Shimano Tourney.

Z drobností určitě stojí za povšimnutí, sklápěcí sedlo, dámský široký nosič, blatníky, basic LED displej, kryt řetězu, čí rychlé pláště CST 1446 26×1,75″. Tanka nabízí sedm převodů a dojezd okolo 40 – 70 km, což je dostačující pro většinu seniorů. Celková váha Apache Tanaky je 24.2 kg.

Apache Tanka 2017

Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo


Pokud vám vadí vysoká váha u elektrokol, zde bude určitě velice nadšení, jelikož výrobce uvádí váhu pouhých 14,9 kg, což je velice pěkná hodnota. Mrkněte také na článek o silníčních elektrokolech, která se pohybují plus mínus ve stejných váhách jako Spirit Zephyr.

Co se týče motoru u Zephyru, tak ten je umístěn v zadním kole pro lepší stabilitu celého kola. Jeho výkon je 250 W. Nosnost tohoto e-kola je 110kg. Dojezd uvedený výrobcem je 30-50 km. Spirit Zephyr 2017 je ideální dopravní prostředek na nákupy, na cestu do práce nebo jen tak na vyčištění hlavy, třeba zajetím na ryby.

Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo
Spirit Zephyr 2017


Leader Fox

Elektrokolo Leader Fox Forenza Gent 13Ah je osazeno motorem 8FUN a baterií Samsung s kapacitou 10,4 Ah. Forenza Gent 13Ah má integrované zadní světlo propojené s předním světlem. Světla jsou takto samozřejmě napájena z baterie elektrokola. Li-ion baterie je vybavena paměťovým BMS systém, který sleduje historii baterie a optimalizuje napětí v článcích.

Při zkušebním testu, který probíhal na trase mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem tam a zpět, bylo ověřeno, že dojezd na stupeň č.4 je až 100km, ve středně těžkém terénu s baterií 13Ah. Kdo zná tento úsek, tak ví, že je to místy hodně do kopce. Pro maximální délku dojezdu na jedno nabití je důležité sledovat maximální výkon motoru na displeji.

Proto je důležité včas přehazovat jízdní převody, jako na jízdním kole bez motoru, jelikož to výrazně zvýší dojezd e-kola. Pokud se vám stane, že se vám na cestě vybije baterie a musíte ještě dojet do cíle, tak stačí vypnout baterii a vyčkat 1 minutu. Motor se uvolní a můžete pokračovat bez pomoci motoru s minimálním odporem.

Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo

Fox Forenza 2017


Sense Visio

Další městské elektrokolo s elegantním hliníkovým rámem, subtilní páteřovou baterií a tichým nábojovým elektromotorem, které se velmi podobá modelu Apache Tanka. I když jsou obě dvě kola skoro totožná, jak vzhledem i komponenty, tak Sense Visio má motor Bafang.

Ve srovnání s motorem 8FUN je Bafang menší, lehčí a ještě tišší. Na druhou stranu má i o něco nižší kroutící moment, takže je vhodný spíše pro aktivnější cyklisty, kteří nechtějí většinu práce nechat na motoru.

Pravda je ale taková, že v obou dvou kolech nešlápnete při koupi vedle. Každého seniora pohodlně doveze z bodu A do bodu B, jelikož mají dostatečný dojezd přes 60 km.

Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo

Sense Visio 1 2017


Apache Dakotah

Městské e-kolo Dakotah od firmy Apache předčí veškerá vaše očekávání. Je to nástupce modelu Tanka, kde byla baterie umístěna pod sedadlem. Toto elektrokolo do města je přizpůsobené městským podmínkám a zaručuje svým jezdcům maximální pohodlí i při každodenním využívání.

Už žádná bolavá záda a neustálá nespokojenost z nutnosti stále sesedat a naskakovat do sedla. Nic nebylo jednodušší, než jízda na Apache Dakotah. V základní výbavě kola nechybí nezbytný nosič, stejně jako blatníky, krytý řetěz a LED osvětlení. Díky tomuto vstupnímu osazení je zajištěn váš komfort a mizí starosti spojené s jízdou městským prostředím.

Co se týče elektro komponentů, může se Dakotah pochlubit vybavením baterií Samsung 36 V / 10,4 Ah, která je umístěná pod zadním nosičem, stejně jako kvalitním elektromotorem 8FUN, jenž je umístěný v zadním kole. Váha modelu Dakotah je 23,9 kg.

Díky této kombinaci zaručuje elektrokolo svým jezdcům dojezd mezi 40 až 70 km, což absolutně stačí na jakékoliv městské pojížďky a můžete si při cestě z práce zajet i na malý výlet, přitom kopce ani členitá krajina vám nezpůsobí ani kapku potu.

Tohle elektrokolo zvládne hravě jakékoliv záludnosti terénu i městského prostředí a je zároveň společník, na kterého se můžete absolutně spolehnout. Ať se rozhodnete pro vyjížďku do města či do přírody, Dakotah Vám bude vždy oporou.

Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo

Apache Dakotah 2017


Leader Fox Lotus

Městské elektrokolo Leader Fox LOTUS s hliníkovým rámem, elegantním designem s 26″ koly, je další generací dlouhodobě nejprodávanějšího modelu od značky Leader Fox. Novinkou je integrované zadní světlo v baterii a přední světlo napojené přímo na baterii elektrokola.

Tento model je také vybaven novým tišším motorem, přehlednější displayem i novým diodovým snímačem šlapání. Jízda je tak díky lepšímu snímači plynulejší a šetří Li-ion baterii Sanyo. Ta má v sobě funkci BMS pro monitorovaní stavu baterie, kdy tak snadno zjistíte, v jakém stavu jsou jednotlivé články.

Pokud se vám stane, že se vám na cestě vybije baterie, kdy máte před sebou ještě kus cesty, tak stačí zastavit, vypnout bateriia a počkat 1 minutu. Motor se uvolní a můžete pokračovat bez pomoci motoru s minimálním odporem.

Dojezd na plně nabitou baterii ve středně těžkém terénu, při hmotnosti jezdce 80 kg je udáván na 60 km. Pro co nejvyšší dojezd se doporučuje přepínat jednotlivé režimy podle terénu a rychlosti jízdy a také dobře přehazovat.

Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo

Leader Fox LOTUS dámské 2017


Crussis e-Gordo

Crussis e-Gordo 1.2 je další z řady trekkingových elektrokolo, které je určené pro pány. Jeho nosnost je až 120 kg. Je vhodné na všechny typy výletů. Nebudete omezeni pouze asfaltovými cestami. E-Gordo bravurně zvládne i šotolinu, nebo lesní cestu.

Je to ideální společník na delší výlety. Baterie o kapacitě 13Ah je umístěna na zadním nosiči a dojezd elektrokola na jedno nabití je až 120km (v závislosti na profilu tratě a způsobu využití asistence, či vaší váhy).

Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo

Crussis e-Gordo 1.2 2017


Devron 20124

Druhá skládačka, který se nám vtěsnala do seznamu levných elektrokol, je Devron 20124. Devron disponuje lehkým hliníkovým rámem, kvalitními plášti Mitas s reflexním pruhem pro vyšší bezpečnost a bohatou výbavou.

Je potřeba vypíchnout dlouhou sedlovku zajišťující vzpřímený posed a pohodlnou jízdu i na delších trasách. Ergonomicky tvarované sedlo a měkké gripy také potěší. Celé elektrokolo během chvilky snadno složíte a můžete jej bez problému přenášet, převážet v kufru auta, či skladovat na minimálním prostoru.

Tato elektro skládačka je robustní a přitom kompaktní e-kolo vhodné pro každodenní přesuny po městě, na nákupy či kratší vyjížďky. Baterie s kapacitou 8,7 Ah s dojezdem až 60 km, tak bohatě vystačí i na několik kratších vyjížděk.

Jednoduchým otočením klíčku a vytáhnutím ji můžete vyjmout a nabíjet i mimo kolo. Pro perfektní jízdní vlastnosti je bezkartáčový motor umístěný v zadním náboji a s výkonem 250 W. Devron 20124 disponuje sedmi převody a o vaši bezpečnost se starají spolehlivé čelisťové brzdy Tektro.

Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo

Skládací E-kolo Devron 20124 2017


Lectron Altezza

Lectron Altezza je ryze dámská verze elektrokola za velice nízkou cenu. Geometrie rámu ze slitiny Alu 6061, tak poskytuje naprostou jistotu pohodlného nastupování všem ženám. Díky moderní stavbě však nepůsobí usedlým dojmem jako běžné dámské rámy holandského typu a má lepší tuhost.

Oproti většině zde popsaným elektrokolům, je Altezza vybavena až 24 převody Shimano Altus i cestovní výbavou pro jízdu městem i toulky přírodou. Altezza nabizí až 5 asistencí při šlapání, LED ovládací panel, walk režim i silnou baterii typu 481Wh Li-ion Phylion.

Altezza má také největší 28 palcové pláště. Velikost těchto pneumatik zajišťuje, větší rychlost, menší vibrace při průjezdu po nerovnostech, i vynikající ovladatelnost. Maximální zatížení je na váhu až 120 kg, což je i hodnota dojezdové vzdálenosti. Doba nabíjení: 4-6 hodin.

Hmotnost elektrokola je 22,6 kg. Veškeré příslušenství jako jsou (blatníky, stojan, nosič, inteligentní lehká rychlo nabíječka, jsou v ceně. Díky velkému rozsahu nastavení sedla i řídítek skvěle padne každé ženě.

Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo
Lectron Altezza 2017


Leader Fox Hasuda

Leader Fox ja další česká značka, která mí již na cyklistickém trhu vybudované silné postavení. Kola Leader Fox se vyvíjí a montují výhradně v České republice. Model Hasuda je vybaveno baterií s výkonnými články SAMSUNG/SANYO s kapacitou 13 Ah.

Ta disponuje inteligentním systémem SMART BMS, který umožňuje sledovat její nabíjecí historii a životnost jednotlivých článků. Dojezd na plně nabitou baterii ve středně těžkém terénu, je udáván hmotnost při váze jezdce 80 kg mezi 60-100 km.

Dojezd elektrokola závisí na různých faktorech: hmotnost jezdce a nákladu, fyzická kondice jezdce, styl a povaha jízdy, technický stav kola, teplota, směr a síla větru, výškový profil trasy a povaha terénu (hrubý povrch, kopcovitý terén, časté rozjíždění atd. snižují dojezd).

Středový pohon Bafang Max Drive se pyšní velmi vysokým točivým momentem motoru, až do 80 Nm. Přitom se jedná o velmi tichý a vysoce účinný motor. Systém se ovládá pomocí LCD displeje a tlačítkového ovladače na řídítkách.

Stejně jako zde další modely, tak i Leader Fox Hasuda má zadní světlo a přední světlo napojené přímo na baterii elektrokola. Hasuda nabízí až 5 režimů asistence. Nabíječka a akumulátor je součástí balení.

Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo

Leader Fox Hasuda 2017


Hanscraft Classic II

Hanscraft Classic je jedno z nejlevnějších elektrokol, které můžete na českém trhu zakoupit. Classic II je o víc než 10 000 Kč levnější, oproti stejně vybaveným elektrokolům. I když je cena nízká, nejedná o žádné podřadné elektrokolo, jak by si někdo mohl myslet.

Ve výbavě a vlastnostech Classic II najdete vše, co budete potřebovat na vaši pohodlnou cestu. Bezkartáčový motor nízkým nástupem nezpůsobuje žádné bláznivé zrychlení, tudíž se nemusíte bát, že vyletíte jako raketa.

Classic II jich nabízí celkem tři, plus velmi silný akcelerátor. Asistence funguje velmi jednoduše. Na první stupeň LOW Vám elektromotor pomáhá nejméně. Na nejvyšší třetí stupeň HIGH Vám elektromotor pomáhá zhruba 3 x více nežli vy sami šlapete. Jednoduše se prostě vezete. Lze také použít akcelerační páčku pro okamžité zrychlení a plynulou jízdu, která se nachází hned vedle LED displeje.

Pro zvýšení bezpečnosti jízdy určitě oceníte i LED osvětlení, jak přední tak zadní zapnete jej vypínačem na řidítkách. Baterie je samozřejmě zamykatelná klíčkem, aby ji nikdo z kola nemohl vymontovat. Ta vás dopraví až na vzdálenost až 70 km. Samozřejmě se jedná o kvalitní Lithiovou, což garantuje velmi dlouhou životnost několika let. Váha Classic II je 24 kg i s touto uvedenou baterií, která samotná váží 4 kg.

Čas nabíjení: 4-6 hodin. Toužíte li po levném až nejlevnějším elektrokolu, které by mělo vydržet více než 10let, kupte si Classic II. Kvalita versus cena je zde v neuvěřitelně výhodném poměru.

Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo
Hanscraft Classic II 2016


Rock Machine Blackout

Rock Machine Blackout EC20 2017
Najít obchod s nejlepší cenou pro toto elektrokolo

Napsat komentář

Send this to a friend