Sense Flow 3 Ideální adept na vaše první elektrokolo

Značka Apache je mezi cyklisty dobře známá jako výrobce jízdních kol přibližně od roku 2003. V roce 2008 začala nabízet svá první elektrokola, která se stala velice oblíbenými u mnoha cyklistů. Každým rok obliba těchto e-kol roste, což dokazuje také fakt, že je v současnosti Apache jeden z největších výrobců elektrokol ve střední Evropě.

Co se prozatím málo ví, že před dvěma lety přišel Apache s menší dceřinou značkou Sense. Důvod proč se takto Apache rozhodl je ten, že chtěl na trh „přinést“ elektrokola v nízké nebo střední cenové relaci, kde by cena neměla překročit 40 tisíc korun.

Momentálně můžete najít u značky Sense, městská, krosová, horská, či  skládací elektrokola. Pokud mrkneme na stránky Heureky zde, najdeme tu veškeré modely této značky, včetně nejlepšího modelu Flow 3. Ten si dnes lehce představíme.

Flow je přesně ten typ kola, kde si přijdou na své všichni cyklisti, kteří nevyhledávají žádné sjezdové extrémy, ale i tak si rádi dají do těla, přičemž si chtějí jízdu maximálne užít. Přes týden na něm můžete jezdit do práce, a o víkendu vyjet ne nějaký cyklo výlet, jelikož výrobce údává dojezdovou vzdálenost až 110 Km.

 

Baterie LG 36 V13 Ah (468 Wh)

Samozřejmě je tato hodnota značně zkreslená. Vše se odvíjí podle typu jezdce, vybrané trasy, a jaký způsob asistence budete nejvíce využívat. Ať už ale vyjede například na lesní cyklostezku nebo klasickou cestu, určitě se budete moci maximálně spolehnout na středový motor Bafang.

středový DOT.HD 70 Nm 250 W

Ten je oproti vyditelné baterii pěkně schován za převodníkem. Tudíž z bočního pohledu není vidět a je esteticky pěkně zapracován do rámu. Při jízdě motor od Bafangu skoro vůbec neslyšíte i nástup je velice jemný. Točivý udávaný výrobcem je 70 Nm. Po pravdě to bude spíše okolo 60 Nm.

V prudkých kopcích už motor nachází své limity a je potřeba mu pomoci, buď podřazením, nebo se více opřít do pedálů. Pokud se s ale s motorem zžijete, dokáže podat slušný výkon.

Řídítka Spectro 31,8 mm 25 mm rise 720 mm

Mrknout na další modely Sense Flow

Hovět si budou spiše klidni jezdci, protože žádné rázy a výkonové kopance od tohoto motoru nečekejte. Vybírat můžete z 5 stupňů asistence. Řídicí jednotka není integrována do motoru, ale je externí a je umístěna v držáku baterie, jako to známe z nábojových pohonu.

Proslýchá se, že nová verze bude mít již řidici jednotku integrovanou přímo v motoru. To se týká také baterie. Je možné, že takové verze se objeví v nabídce značky Sense i značky Apache už v průběhu roku 2O19.

Vidlice SR Suntour XCM HLO

Zjistit cenu elektrokola Sense Flow

Krátké shrnutí:

Všechny komponenty osazene na Flow 3 fungují jako celek velmi dobře a v podstatě k žádnému nelze mít výhrady. Název Flow je tedy maximálně trefný, jelikož přesně vystihuje vlastnosti e-biku. Pokud zvažujete nákup prvního elektrokola, mohlo by být tento e-bike nebo další modely od této značky, horkými adepty k zakoupení.

Za málo peněz, tak získáte elektrokolo ne běžné ježdění do práce i na víkendové projíždky. Velkou výhodou je také to, že se jedná o českou značku, což usnaďnuje snadný servis, pokud by byly nějaké problemy v budoucnu.

Kazeta Shimano Alivio HG 300 11-349

Specifikace Sense Flow 3 29

Cena: 39 990 Kč

Modelový rok: 2018

Barva: Šedá

Určeno pro: muže vysokého 170-180 cm

Nosnost: 120 kg

Rám: Alloy 6061

Vidlice: SR Suntour, XCM HLO

Ráfky: Dvojstěnné

Rozměry pláštů: 29 x 2,1

Pláště: Impac Smartpack

Náboje: Spectro

Kazeta: Shimano Alivio HG 300 11-34/9

Motor: Bafang středový DOT.HD 70 Nm / 250 W

Baterie: LG 36 V/13 Ah (468 Wh)

Ovládání: LCD compact

Dojezd: až 110 km

Představec: Alloy Spectro 70 mm

Řadící páky: Shimano Altus M370

Řídítka: Spectro 31,8 mm/ 25 mm rise 720 mm

Sedlo: Spectro sport

Sedlovka: Spectro Alloy 30,9 / 300 mm

Středové složení: 4-hran, monoblok

Kliky-převodníky: DOT.HD 38 z.

Přehazovačka: Shimano Altus M 370

Řazení: Shimano Altus M 370: 1×9 rychlostí

Brzdy: Tektro M 285

Hlavové složení: Spectro, integrované (prům. ložiska)

Typ brzd: Kotoučové hydraulické

Komponenty: Spec

Sedlo a gripy: Velo

Velikosti: 19′,21′

Hmotnost: 23 kg

Odkaz na stránky elektrokola: www.sense-bike.com

Ovládání LCD compact

Napsat komentář

Send this to a friend