KTM MACINA ACTION 292 model 2018

Macina Action od KTM není na trhu žádnou novinkou. KTM vyrábí tento model dobré tři roky a rozhodně pro rok 2019 v tom hodlá pokračovat. První dva roky byl tento model na docela obyčejném rámu s akumulátorem, která vypadal na kole jako bradavice, což ale můžeme vidět u spousty značek i dnes.

Elektrokola za těch pár let neskutečně pokročila a tak mít v nabídce stále stejný model, bez jakékoliv změny, by asi moc zákazníků nepřilákalo. Proto i model 2018 prošel razantní inovací a je postaven opravdu podle nejmodernějších měřítek.

KTM Macina Action 29 2016

Mrknout na další modely KTM Action

Rám KTM

Vše začíná u skutečně netradičního spoje horní a spodní rámové trubky při hlavovém kuželu, kde upoutá velmi dlouhý svár. Baterii se podařilo více utopit v profilu rámu a vše elegantně přechází k zapuštěnému pohonu, který navíc dostal praktický kryt.

Inspirace pro tento design i ergonomii byla nejspíše u elektrokol Haibike, které za ně dostala několik ocenění. Úchyty na láhev najdete na sedlové trubce, nechybí ani možnost připevnění nosiče. Kabeláž je vedena vnitřkem, nikde nic nepřekáží.

Motor Elektrokola

V srdci stroje KTM Macina Action 292 najdete špičkový středový pohon od společnosti Bosch. Jak už je u této pohonné jednotky standardem, můžete zde očekávat dojezd přes 100 km. Režimy jsou dobře odstupňované, záběr je plynulý, senzory citlivé.

Proto není divu, že je to jeden nejosazovanějších elektropohonů v současnosti. Stejně tak je spolehnutí na řazení a přehazovačku Shimano SLX, které si s kombinací 11 rychlostí kazety perfektně rozumí.

Vidlice

Předešlé verze tohoto elektrokola byla osazená vidlicí RockShox Recon Silver RL boost. Byla to klasická vzduchová vidlice se zdvihem 100 milimetrů, která ale byla velice tvrdá a tak docházelo k značnému přenosu vibrací do celého kola i na jezdce. Pro tuto verzi osadil kolo vidlicí značky Suntour ve verzi XCR 32-coil-LO-T-15×100, což je mnohem měkčí vidlice.

Jízdní vlastnosti

Klasicky vyšší váha elektrokola, která je mimochodem 21.9 Kg, s ráfky o průměru 29 placů, umožňuje maximální trakci, stabilitu pro najetí na každou nerovnost. Jinými slovy, nová geometrie rámu, s vynikající integrací hnacích částí, přenese maximum síly na široké pneumatiky Schwalbe. Ty si hladce poradí s jakoukoliv cyklostezkou, lesní cestou, až vás nakonec pohodlně odveze domů.

Macina Action totiž požírá kilometry neuvěřitelně. Dostáváte se často do situace, kdy přijedete do cíle a řeknete si, že jste tam nějak podezřele rychle, a tak si trasu ještě prodloužíte o další cíl. Tohle Elekotrokolo vás prostě bude bavit, protože si krásně hraje s terénem i samotným jezdcem.

Najít nejlepší cenu elektrokola KTM Action 292

Pokud vezmete v potaz cenu KTM Macina Action 292 s jízdními vlastnostmi, rázem zjistíte, že tento e-hardtail se opravdu povedl a může znamenat nový milník ve vývoji elektrokol. Takže dobít baterii a vyrazit na cesty i necesty k novým zážitkům.

Napsat komentář

Send this to a friend